Burcunuzun Taşını ve Özelliklerini Biliyor musunuz?

Doğal taşlar hayatımıza girmeye başlayalı çok kısa süre olmadı. Yüzyıllardır doğal taşlarla iç içe yaşıyoruz. Doğal taşların faydaları saymakla bitmeyeceği gibi, özellikleri de çok çeşitlidir. Her burcun kendine özel bir doğal taşı olduğu düşünülmektedir. Bunun sebebi ise burçların gezegenlerle olan ilgisidir. Doğal taşların oluşumu incelendiği zaman doğal süreçlerden bahsedilir, bunlara rüzgarlar, yağmurlar, su akıntıları, gökyüzü ve güneş, ay ışığı ile teması gibi etkenlerde dahildir. Bu açıdan bakıldığında doğal taşların onbinlerce sene oluşum sürecinde temas halinde olduğu temel etki gezegenlerdir.

Burçlarınızın taşını ve burç özelliklerinizi bir araya getirdiğiniz zaman her ikisi arasındaki uyum ve bu taşı taşıdığınız ve gündelik hayatınızda yerini verdiğiniz zaman etkisine inanamayacaksınız. Örneğin yengeç burcunun taşı ay taşıdır, ay gezegeninden etkilenir, duygusal boşlukları yoğun olan bir burç olduğundan ay taşı yengeç burcunun bu duygusal boşluklarını yok etmekte, dolayısı ile burcun kör noktasını da yok etmektedir. Koç burcu güçlü bir karaktere sahiptir ve doğal taşı kehribardır. Güçlü yönünü ve öncü tarafını öne çıkararak burcun olumlu özelliğini daha da ön plana çıkarmaktadır.

Burcunuza uygun bir doğal taş ile yapılmış bir tesbih, kolye veya yüzük taşıdığınızda burcunuzun özelliklerini ön plana çıkarabilir, kötü özelliklerini nötrleyebilirsiniz. Aynı zamanda doğal taşların şifalı etkisinden faydalanarak kendinize olumlu bir etki katabilirsiniz.

   

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,