Burçlara Göre Doğal Taşlar ve Özellikleri

Eski çağlardan günümüze burçlar ile doğal taşlar arasında çeşitli bağlar kurulmuştur. Özellikle bazı doğal taşların burçlar üzerinde birtakım etkileri olduğu düşünülmektedir. Bu konu ile ilgilenen pek çok kişi ise, şifa bulmak adına taş alacakları zaman burçlarını da göz önünde bulundurmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki, burçlar için önerilen doğal taşlar bir gereklilik değil öneridir. Peki, hangi burç için hangi doğal taş önerilir? İşte burçlara göre doğal taşlar ve özellikleri…

Burçlara Göre Doğal Taşlar

Burçlara göre doğal taşlar doğum sırasında etkili olan takımyıldızın titreşimi ve taşın burçların özelliklerine denge getirip getirmeyeceği dikkate alınarak belirlenir.

Koç Burcu

Ateş grubuna ait bir burç olan Koç burcunun taşı yakut taşıdır. Bu taş, koç burcuna sahip kişilere mutluluk ve enerji katmaktadır.

Boğa Burcu

Özgüvenli duruşları ile dikkat çeken boğa’ları en iyi yansıtan doğal taş ise zümrüt taşıdır. Ayrıca bu taş, ilişkilerde sevginin tutkusunu kuvvetlendirir ve daha dengeli bir ruh hali sağlar.

İkizler Burcu

Mükemmeliyetçi ikizlerin taşı ise akik taşıdır. Akik taşı, metabolizmayı güçlendirir ve psikolojik olarak rahatlamaya yardımcı olur.

Yengeç Burcu

Hisli ve hassas bir burç olan yengeç burcunu en iyi yansıtan taş kuvarstır. Bu doğal taş, negatif enerjilere karşı kalkan olur ve endişeleri bastırır.

Aslan Burcu

Aslan burcu, liderlik özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Burçlara göre doğal taşlar göz önünde bulundurulduğunda ise bu burcun taşının kalp ritmini düzenleyen, sakinlik ve dinginlik veren peridot taşı olduğunu söyleyebiliriz.

Başak Burcu

Zeki ve araştırmacı kişiler olan başak burcuna sahip olanları en iyi yansıtan taş, Ametisttir. Nazardan koruyan bu doğal taş, doğurganlığı ise artırmaktadır.

Terazi Burcu

Terazi burçlarının en favori taşı pembe kuvarsdır. Duyguları dengelemeye yardımcı olan pembe kuvars, aynı zamanda aşk taşı olarak da anılır.

Akrep Burcu

Arzu ve tutkunun burcu Akrep burcunun taşı ise obsidyendir. Obsidyen sindirim sistemini düzenlerken kaygı bozukluklarını da giderir.

Yay Burcu

Sodalit, yay burçlarını en iyi şekilde yansıtan doğal taştır. Huzur ve dinginlik veren sodalit, negatif enerjilere karşı da korur.

Oğlak Burcu

Ayrıntıcı ve çalışkan oğlak burçlarının taşı kehribardır. Bu taş, yaşamsal enerjiyi artırırken kalp ve boyun hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Kova Burcu

Kova Burcunun uğurlu taşı Fluorit ‘tir ve ülkemizde bol miktarda bulunur. Mutluluk Taşıdır. Diğer uğurlu taşları ise şunlardır: Ametist Kova burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır.

Balık Burcu

Balık burcunun sembolü Ametist taşıdır. Ametist kuvars grubunun en rağbet edilen ve en bilinen türüdür. Ametist, enerji, mutluluk, huzur ve canlılık verir. Enerji yüklü bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etki yapar. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir kristaldir.

 

 

Takip edilen ,,,,,,,