Bornit Taşı Özellikleri

Bornit Uyumlaması (4 Uyumlama) | tunalireikiTemel renkleri bakirimsi kırmızı, bronzumsu kahverengi, yeşilimsi mavi ve mordur. Ancak değişik renklerin karışımı olarak da bulunur. Yanardöner görünüm dedir.Bazı cinsleri rengârenk tavus kuşu görünümündedir. Tavuskuşu Taşı cinsine biraz da Kalkopirit karışmış durumdadır.Çoğu zaman Kalkopirit, Pirit, Epidot,Kuvars ve Kalsitle birlikte bulunur.Bünyesinde çok az miktarda Azurit ve Malakit de bulunabilir.

Diğer adlan: TAVUSKUŞU TAŞI, MOR BAKIR TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: BAKIR, DEMİR, KÜKÜRT (Cu_FeS4) + Gümüş,
Germanyum , Bizmut, İndiyum , Kurşun, Altın
Kimyasal grubu: SÜLFİT
Bağlı olduğu taş grubu: –
Kristal sistemi: İZOMETRİK, TETRAGONAL
Sertlik derecesi: 3
Özgül ağırlığı: 4,9 – 5,9
Çizgi rengi: GRİMSİ SİYAH
Parlaklığı: METALİK
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Karıştırılabileceği Taşlar: RUBYİN FUKSİT
Sembolü Olduğu Husus: SAĞLIK, UYUM, DENGE
Özdeşleştiği Sayı: 2, 4
Özdeşleştiği ay: MAYIS
Özdeşleştiği hayvan: TAVUSKUŞU
Özdeşleştiği çakra: TÜM ÇAKRALAR
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İngiltere, ABD, Kazakistan, Peru, Şili, Bolivya, Meksika,
Kanada, Türkiye
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ ve YENGEÇ burcu insanlarının en yararlı ve en özel taşıdır

YARARLARI

Vücuttaki enerji tıkanıklıklarını açar. Sağlığın korunması ve hastalıkların iyileştirilmesinde etkili taşlardandır.
Negatif enerjiyi, pozitif enerjiye dönüştürerek ortadan kaldırır. Böylece bulunduğu geniş bir çevreyi olumsuz enerjiden temizler.Organ ve sistemlerin sağlıklı kalmasında ve iyileşmesinde önemli rol oynar.Fonksiyonel çalışması için kalbi uyarır. Kan dolaşımının sağlıklı olmasına yardım eder.Hastalık sırasında bedeni yeniden yapılandırır ve doğal haline çevirir. İçinde bekletildiği sudan, günde 3 kez 5 damla, dil altında bekletilirse, vücuttan negatif blokları ve yıkıcı enerjileri temizler.Fonksiyonel çalışması için kasları uyarır.

Doku oluşumunda ve yenilenmesinde önemlidir.Çakralarm tek tek aktif hale gelmesine yardım eder. Çakraları temizler ve birbiriyle irtibatını sağlar.Fonksiyonel çalışması için sinir sistemini uyarır.Fonksiyonel çalışması için akciğerleri uyarır.Bedenin su dengesini sağlar. Bedendeki asidik seviyeyi dengeler. Dehidrasyon (bedenin aşırı su kaybetmesi) tedavisinde yarar sağlar.Hücresel yapının yenilenmesi ve sağlıklı şekilde gelişmesi, fiziksel bedenin gelişmesi, kişinin yeniden doğmuşçasma yenilenmesi için yardım eder.

Salonda bulundurulursa negatif enerjiyi ortadan kaldırır, yerine faydalı, pozitif enerji yayar.Böbreküstü bezlerinin işlevselliğini uyararak adrenalin hormonunun düzenli akışını sağlar. Böbreküstü problemlerini çözmek için bir parçası göbek üzerine temas ettirilerek beklenir.Genellikle bilinç kaybı ve istemli kasların tümü ya da bazılarında şiddetli ritmik kasılmalarla karakterize ani atak şeklinde seyreden Konvülsiyon tedavisine yardım eder.

 

Takip edilen ,,,,,,,