Kaplan Gözü Taşı’nın Özellikleri

Doğaltaş, Doğaltaş Ürünler, Hobi Ürünleri, Doğaltaş Bileklik, Doğaltaş Tesbih

ÖZELLİKLER

Kaplan Gözü, toprak enerjisini güneşin enerjileriyle birleştirir ve yüksek titreşimsel ama yine de topraklanan bir durum yaratarak ruhsal enerjileri toprağa çeker. Üçüncü göze yerleştirildiğinde toprak insanlarındaki psişik yetenekleri artırıp aşağı çakraları dengeleyerek kundalini enerjisinin yükselmesini teşvik eder.

Kaplan Gözü geleneksel olarak beddua ve lanetlere karşı tılsım olarak taşınan koruyucu bir taştır. Gücün doğru kullanımını gösterir ve bütünlüğü ortaya çıkarır. Amaçlara erişmeye, iç kaynakları fark etmeye ve niyetlerin net şekilde ortaya konmasına yardımcı olur. Göbek çakrasına yerleştirildiğinde dalgın ve kararsız kişiler için ideal olur, iradenin dışa vurulmasını kolaylaştırıp bir temele oturtur. Kaplan Gözü fiziksel bedendeki değişiklikleri sabitler.

Bu taş hem kendi gereksinimlerinizi hem başkalarının gereksinimlerini fark etmeniz için yararlıdır. Hüsnükuruntuları isteklerinizden ve gerçekten ihtiyaç duyduklarınızdan ayırmanızı sağlar.

Zihinsel olarak beynin yarımkürelerini bütünleştirir ve pratik algıyı geliştirir. Dağınık bilgileri toplayıp anlamlı bir bütün haline getirmeye yardımcı olur. Çelişkileri, içsel anlaşmazlıkları, özellikle de inatçılık ve gururdan kaynaklananları çözümlemeye yardım eder. Zihinsel hastalıkların ve kişilik bozukluklarının tedavisinde özellikle faydalıdır.

Psikolojik olarak özdeğer, özeleştiri ve engellenmiş yaratıcılıkla ilgili sorunları giderir. Kişinin yeteneklerini, becerilerini ve aynı zamanda üstesinden gelinmesi gereken yanlışlarını fark etmesine yardım eder. Bağımlı kişilikleri, değişiklik yapmaları için destekler.

Duygusal bedendeki Yin ile Yang’ı ve enerjileri dengeler. Depresyonu yok edip ruh hallerini yükseltir.

İYİLEŞTİRME

Gözleri tedavi eder, gece görüşünü iyileştirir, boğaz ve üreme organlarına iyi gelir, daralma hissini ortadan kaldırır. Kırık kemiklerin iyileşmesinde yararlıdır.

KONUM

Sağ kola veya kısa süreli olarak kolye şeklinde takın, iyileştirmeye uygun şekilde bedene konumlayın. Ruhsal topraklama için göbek çakrasına yerleştirin.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra Kaplan Gözü’nün belli renklerine ait özellikler aşağıda sıralanmıştır:

Mavi Kaplan Gözü sakinleştirip stresi giderir. Aşırı heyecanlı, fevri ve fobik kişilere yardımcıdır. Metabolizmayı yavaşlatır, aşırı aktif seks güdülerini sakinleştirir ve cinsel hayal kırıklıklarını yok eder.

Altın Sarısı Kaplan Gözü ayrıntılara dikkat etmeye yardım eder, kendini beğenmişliğe karşı uyarır. Duygulardansa aklın rehberliğinde harekete geçmeye yardımcıdır. Sınavlar ve önemli toplantılar için mükemmel bir refakatçidir.

Kırmızı Kaplan Gözü tembelliğin üstesinden gelen ve motivasyon sağlayan uyarıcı bir taştır. Yavaş metabolizmaları hızlandırıp düşük cinsel dürtüleri artırır.

ÖZEL BİÇİM

Genel özelliklerinin yanı sıra Kaplan Gözü'nün bir türü aşağıdaki özelliklere sahiptir.

Şahin Gözü

İLAVE ÖZELLİKLER

Kaplan Gözü’nün damarlı bir "şahin gözü”ne benzeyen türü, dünyanın enerjisini iyileştirme ve enerji topraklamada mükemmel bir taştır. Fiziksel bedeni uyarır ve canlandırır. Dünyanın üzerine yükselen Şahin Gözü vizyon ve anlayışa yardım eder, durugörü gibi psişik yetenekleri artırır. Kök çakrayı temizler ve enerji verir.

Odanın zenginlik köşesine yerleştirilen bir Şahin Gözü bereketi davet eder.

Kısıtlayıcı ve olumsuz düşünce kalıplarıyla yerleşmiş davranışları yok etmede özellikle başarılıdır. Meseleleri perspektife getirir, kötümserlik ve kendi yarattığınız sorunlar için başkalarını suçlama arzusundan kurtarır. Bu taş ayrıca derinlerdeki duyguları ve mevcut ya da geçmiş hayatlardan kaynaklanan rahatsızlıkları yüzeye çıkarır. Üçüncü göze yerleştirildiğinde ne zaman gerçekleşmiş olursa olsun duygusal bir tıkanıklığın kaynağına gerisingeri yolculuk yapmaya yardım eder.

İYİLEŞTİRME

Dolaşım sistemi, bağırsaklar ve bacaklara iyi gelir. Tutulmuş bir omuz ya da kazık gibi bir boynun arkasındaki psikosomatik nedenleri yüzeye çıkarabilir.

KONUM

Uygun şekilde tutun veya yerleştirin.

Etiketler: Doğaltaş, Doğaltaş Ürünler, Hobi Ürünleri, Doğaltaş Bileklik, Doğaltaş Tesbih
Ekim 06, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı