Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar Nasıl Seçilmeli?

Kan Grubuna Göre Doğal Taşlar

Doğal taşların vücuda faydaları


Doğal taşı kullanmak ve taşımanın vücudun bütünlüğüne onlarca farklı faydası bulunmaktadır. Fiziki etkileri saymakla bitmeyecek gibi psikolojik etkileri de saymakla bitmez. Aynı zamanda doğal taşlar pek çok farklı fiziki hastalığa da fayda edecek özelliklere sahip taşlardır. Negatif etkileri üzerinde toplaması, bilhassa kronik hastalıklar üzerinde büyük bir fayda sağlamaktadır. Nefes darlığı, migren, vücuttaki ağrılar, alerji gibi hastalıklar ve bağışıklık sistemini etkileyen çeşitli hastalıkların tedavisinde ve hastalıkların etkilerinin azaltılmasında yardımcı çeşitli doğal kaşlar bulunmaktadır. Sıklıkla kullanılan ametist, topaz ve buna benzer doğal taşların özellikle kronik ve bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklara faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Peki doğal taşlar hastalıklara karşı nasıl etki ediyor? Bunu kısaca açıklamak gerekirse doğal taşlar çok uzun yıllar boyunca doğal etkenlerden faydalanarak oluşan, Toprak tabanlı bir ürün olması sebebiyle yaydığı enerji dalgaları sayesinde vücuttaki kötü enerjiyi çekerek kendi içerisine hapseder ve bu sayede vücudu arındırır. Vücuda arındırması ile beraber vücudun kötü enerjilerden etkilenerek kendi içerisinde oluşturduğu birtakım kronik ve alerjik hastalıkları temizlemesine yardımcı olmaktadır. Çağımızın vebası olan stres ile savaşmak oldukça zor ve gündelik hayatta meşakkatli bir iştir fakat baz doğal taşlar kişiye özel seçildiği takdirde kişinin stresten olabildiğince uzak ve daha dirayetli olmasına sebep olacak ve dolayısı ile pek çok strese bağlı hastalıktan da kişiyi koruyacaktır.


Kan grubuna göre doğal taş seçimi nasıl yapılır?


Kan grubuna göre doğal taş seçimi yapabilmek, hangi kan grubunun kişiler üzerinde hangi etkiyi yarattığını bilmek gerekmektedir. Sahip olduğunuz kan grubunun ruhunuz üzerindeki etkilerini araştırarak en uygun doğal taş seçimini yapabilirsiniz.


0 Kan Grubu ve Doğal taşlar


0 kan grubu lider özelliklere sahip insanların kan gruplarıdır. 0 kan grubu taşıyan insanların canlı ve hareketli, daha dayanıklı ve pozitif insanlar olduğunu bilmekteyiz. Özgüvenleri yüksek ve enerjileri hep pozitif olan bu kan grubuna sahip kişiler aynı zamanda tüm ortamlara çabucak ayak uydurabilmektedirler. Sıfır kan grubuna sahip kişiler arkadaş canlısıdır, hareketli ve canlı bir auraları vardır. Bu sebeple 0 kan grubu kişilerin seçmesi gereken doğal taş guruplarından ilki kaplan gözü yani akiktir. Akik taşı enerjisi yüksek insanların enerjilerini dengeleyerek daha huzurlu ve sağlıklı olmalarını ve aynı zamanda nazara karşı daha kolay etkilenmeleri engellemeyi amaçlayan bir doğal kaş çeşididir. Akik taşı etraftan yayılan tüm kötü enerjiyi çekerek enerji dengesinin bozulmasını engeller. Aynı zamanda 0 grubu kişiler lider özellikleri ile ön plana çıktıkları için tam da uygun doğal taş akik yani kaplan gözü doğal taşıdır.


A Kan Grubu ve Doğal Taşlar


A kan grubuna sahip kişiler belirgin bir şekilde uyumlu ve etrafıyla bir etkileşim halinde, girdikleri her ortamda sevilen ve belli bir saygınlığa ulaşan kişilerdir. Etrafı ile uyumlu olan bu enerjisinin sürekli devam edebilmesi için bu enerjinin bozulmaması ve sürekli hale gelmesi gerekmektedir. Aynı zamanda akademik hayatları ve iş hayatları oldukça başarılı olan a kan grubu kişiler, takdir edilmeyi ve alkışlamaya çok severler. Doğaya ve insanlara saygılı olan a kan grubu kişiler empati yetenekleri de oldukça yüksek özelliklere sahip kişilerdir. A kan grubuna sahip kişiler için önerilebilecek doğal taşlardan biri pembe turmalindir. Aynı zamanda a kan grubu doğal taşları seçerken kişiler mavi ve yeşil renklere daha yatkın oldukları için Opal, jesper, akik ve Zümrüt, turkuaz, safir gibi yarı değerli doğal taşları tercih edebilirler. Kişiliklerini uygun olan bu doğal taşları uygun bir biçimde kullandıkları takdirde enerji verir dengelenecektir. 


AB Kan Grubu ve Doğal Taşlar


AB kan grubuna sahip kişilerin genel özellikleri a kan grubuna sahip kişilerin genel özelliklerine oldukça benzemektedir. Onlar için önerilen doğal taşlar hemen hemen a kan grubu doğal taşlar ile birebir aynı olabilmektedir. Güneş taşı sıklık ve tavsiye edilen bir doğal taştır ve AB kan grubu için oldukça uygundur hayır demeyi bilmeyen AB kan grubuna sahip kişilerin çok seveceği ve enerjilerini dengeleyici Güneş taşı aksesuar ve alttaki olarak kullanabileceği pek çok çeşitli kullanım alanına sahip özel bir doğal taş çeşitleri.


B Kan Grubu ve Doğal Taşlar


B kan grubu taşıyan kişilerin ortak özellikleri hareketli ve canlı olmaları, yaydıkları enerjinin yüksek olması sebebiyle nazar'ı da kolay çekmeleri, insanlar tarafından sık sık yaşantılarını kıskanılması sebebiyle oldukça göz önünde olan kişilerdir aynı zamanda b kan grubuna sahip kişilerin psikolojik olarak kolay etkilenmesi ve dışarıya dönük olması sebebiyle kötü enerjileri daha çabuk toplaması olası ve önlem alınması gerekli olan bir durumdur. Buna istinaden b kan grubuna sahip kişilerin sıcak ve güneş enerjisine sahip doğal taşlardan faydalanmaları en doğrusu olacaktır. Örnek olarak sitrin taşı sıcak Güneş enerjisini temsil etmesi sebebiyle b kan grubuna sahip kişiler için uygun bir doğal taş seçimi olabilmektedir.


Doğaltaş seçimlerinizi kan gruplarınızda göre yapmanız doğal taşların etkilerini daha çabuk ve daha hızlı bir biçimde algılamamız da yardımcı olacak bir yöntemdir. Yalnızca kan grubunuza göre değil aynı zamanda yaşam tarzınıza ve kolay etkilendiğiniz enerjilere göre, sizde sahip olmayan bazı özellikleri vücudumuzda çekmek için de doğal taş kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Tamda bu sebeple yapmanız gereken hangi enerjiye ihtiyacınız olduğunu ve doğal taşların sahip olduğu enerjileri araştırmanız ve buna uygun doğru seçimler yapmanız en önemlisi ve en gereklisidir. Yapacağınız doğaltaş seçimleri unutmayın ki mevcut enerjinizi arttıracak, siz de eksik olan enerjileri yerine koyacak ve üzerinize toplanan kötü enerjilerden size arındıracak özel bir araçtır. Seçtiğiniz doğal taşı gerek aksesuar, gerek takı, gerekse ev dekorasyon ürünü olarak rahatlıkla kullanabilir ve aradığınız enerjiye sahip olabilirsiniz.

Etiketler: doğal taşlar, kan grubuna göre taşlar, hangi kan grubu hangi taşı kullanmalı, şifalı taşlar,
Kasım 20, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı