Beril Taşı Faydaları

Beril Taşı Nedir, Nasıl Oluşur? Beril Taşının Özellikleri, Anlamı Ve  Faydaları Nelerdir? - Sağlık HaberleriRENK Pembe, altın sarısı, sarı, yeşil, beyaz, mavi
GÖRÜNÜM Prizmatik kristaller, saydam ve piramit şeklinde olabilirler, tüm boyutlarda
NADİRLİK Pek çok biçimi kolaylıkla bulunabilir ama pahalıdır
KAYNAK Birleşik Devletler, Rusya, Avustralya, Brezilya, Çekya, Fransa, Norveç

ÖZELLİKLER Beril sadece ihtiyacınız olanı nasıl yapacağınızı öğretir. Stresli bir hayatla başa çıkmak ve gereksiz yüklerden kurtulmak için mükemmel bir taştır. Size rehberlik ederek gerekeni yapmanızı sağlar. Varlığın saflığını temsil eder. Potansiyelinizi gerçekleştirmenize yardım eder, kehanet için mükemmel bir taştır ve genellikle kristal kürelerde kullanılır. Taç ve karın çakralarını açıp harekete geçirir.

Cesaret verir, stresi giderir ve zihni yatıştırır. Zihinsel olarak dikkat dağılmalarını engeller ve aşırı uyarılmayı azaltır, olumlu bir bakış açısına neden olur. Aşır, analiz ve kaygıyı giderir. Duygusal olarak evli ama isteksiz olanların içindeki aşkı canlandırır.

İYİLEŞTİRME Beril boşaltım organlarının tümüne yardımcı olur, solunum ve dolaşım sistemlerini güçlendirir, toksinlere ve kirliliğe karşı direnci arttırır. Karaciğer, kalp, mide ve omurgayı tedavi eder, beyin sarsıntısını iyileştirir. Sakinleştirici bir taştır. Boğaz enfeksiyonlarını geçirmek için iksir olarak kullanılabilir.

KONUM Uygun yere yerleştirin veya kehanet için kullanın.
ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerinin özellikleri aşağıda verilmiştir:
Altın Sarısı Beril bir kâhin taşıdır ve sihir ritüelleri için kullanılır. Kristal küreden geleceği bilme ve sihirli işlere yardımcıdır. Bu taş, varlığın saflığını teşvik eder, inisiyatif alma ve bağımsızlığı öğretir. Başarma iradesini ve potansiyeli hayata geçirme yeteneğini tetikler. Taç ve karın çakralarını açar.Morganit (Pembe Beril) aşkı çeker ve devamını sağlar.

Aşkla ilgili düşünceleri ve eylemleri destekler, hayattan ve I yaşamaktan zevk almak İçin alan yaratır. Pembe bir taş olarak kalp çakrasını temizleyip harekete geçirir, stresli bir hayatı sakinleştirir ve sinir sistemine faydalıdır. Ruhsal Manit ilerlemeyi engelleyen kaçış yollarını, bağnazlığı ve bencilliği fark etmenize yardım eder. Ruhun gözardı edilen ihtiyaçlarının farkına varmanız için destek verir. Ayrıca tatmin edilmemiş duygusal ihtiyaçları ve ifade edilmeyen duyguları fark etmenizi sağlar. Morganit iyileşmeye ve dönüşüme karşı bilinçli ya da bilinçsiz direnci yok etmek için güçlü bir taştır, kurban zihniyetini temizleyerek kalbi koşulsuz sevgi ve iyileşmeye açar. Psikosomatik değişiklikler meydana gelirken duygusal bedeni sabit tutar. Şifa vermede kullanılır. Morganit stresi ve stres bağlantılı rahatsızlıkları İyileştirir. Hücreleri oksijenle doldurup yeniden düzenleyerek TB (tüberküloz), astım, amfizem, kalp sorunları, baş dönmesi, iktidarsızlık ve akciğer tıkanıklıklarını tedavi eder.
Biksbit (Kırmızı Beril) kök çakraları açar ve enerji verir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,