Bakır Taşı Özellikleri

ÖZELLİKLER

Bakır Taşı güçlü bir taştır ama kullanırken tedbiri elden bırakmamak gerekir. En iyisi nitelikli bir taş terapistinin denetimi altında kullanmaktır. Toksiktirveyalnızca cilalanmış biçimiyle kullanılması gerekir. Tozunu solumaktan kaçının. Eğer cevher iksiri olarak kullanılıyorsa

sadece haricen uygulayın veya taşı cam bir kaba yerleştirip taşın suya değmemesi için bu kabı kaynak suyuyla doldurulmuş ayrı bir kaba oturlarak dolaylı yoldan kullanın.

Bakır Taşı hem pozitif hem negatif enerjileri artırır. Ruhsal enerjileri dünyaya indirir. Bazı insanlar BakırTaşı’nın hâlâ evrildiğine ve yeni binyılda en önemli taşlardan biri olacağına inanmaktadır.

Bakır Taşı şimdi de önemli bir koruyucu taştır. Negatif enerjileri ve kirliliği atmosferden de bedenden de kolaylıkla emer. Kullanmadan önce ve sonra güneşin altında bir kuvars kümesi üzerine yerleştirilerek temizlenmelidir (yüzeyine zarar vereceği için tuz kullanmayın).

Bakır Taşı plütonyum kirliliğini emer ve her tür radyasyona karşı korur. Nükleer veya doğal radyasyon kaynaklarının yakınındaki evlerde bulundurulmalıdır. Ayrıca elektromanyetik kirliliği de önler ve toprak enerjilerini iyileştirir. Doğa ve meleksi güçlerle kuvvetli bir bağı vardır.

Çakraları temizler ve harekete geçirir, ruhsal rehberliğe uyum sağlar. Üçüncü göze yerleştirildiğinde görselleştirmeyi ve psişik vizyonu harekete geçirir. Kalbe denge ve uyum getirir. Kalbi koşulsuz sevgiye açar.

Bakır Taşı kristal kürede geleceği görmek veya iç ya da dış başka âlemlere erişmek için kullanılabilir. Eşmerkezli desenleri arasında yolculuk yapmak zihni ferahlatır ve resimler görmenizi sağlar. Bilinçaltından içgörüler veya gelecekten mesajlar almanıza yardım eder.

Psikolojik olarak bir dönüşüm taşıdır. Hayat, bu maceraperest taşın etkisi altında daha yoğun yaşanır çünkü Bakır Taşı risk almayı ve değişimi teşvik eder. Ruhsal gelişiminize neyin engel olduğunu acımasızca gözler önüne serer. Derin duyguları ve psikosomatik nedenleri ortaya çıkarır; istenmeyen bağları ve eskimiş kalıpları bozar; kişinin hareketleri, düşünceleri ve duyguları için sorumluluk almasını öğretir. Yasakları kaldırır ve duyguları ifade etmeyi teşvik eder. Bu taş empati kurmaya yardımcıdır, onların yerinde olmanın ne anlama geldiğini gösterir. Utangaçlığı yok eder ve dostlukları destekler. Psikoseksüel sorunlarda, özellikle de geçmiş hayatlardaki travmatik cinsel deneyimlerden kaynaklananları çözer. Yeniden doğuma yardım eder.

Zihinsel olarak sezgi ve anlayışı genişleterek sorunun kaynağına iner. Psikiyatrik hastalıkları da kapsayan zihinsel rahatsızlıkların tedavisinde ve disleksiyle mücadelede yararlıdır. Bilgiyi özümseme ve işleme becerisini güçlendirir, sizi daha gözlemci kılar ve zor kavramları anlamanıza yardımcı olur.

Karın bölgesine yerleştirildiğinde derin duygusal iyileştirme sağlar. Bastırılmış duyguları yüzeye çıkararak ve derin nefes alma becerisini onararak negatif enerjileri ve eski travmaları yok eder. Bu noktada kalp ve göbek çakralarını dengeler. Duygusal bir düzeyde ruh hallerini daha yoğun ama daha hızlı değişebilir bir hale getirir. Bakır Taşı içsel araştırma için de kullanılabilir. Rüyaları tetikler ve anıları canlandırır. Ancak iyileştirme ve dönüşüm süreçlerinde başka taşlarla desteklenmesi gerekebilir.

İYİLEŞTİRME

Bakır Taşı son derece çok yönlü bir şifa taşıdır. Menstrual olanlar da dahil, kramplar için faydalıdır, doğumu kolaylaştırır, hatta ebe taşı olarak da bilinir. Kadın üreme organlarını yansıtır ve her tür cinsel hastalığı tedavi eder. Kan basıncını düşürür; astım, artrit, epilepsi, kırıklar, şişmiş eklemler, urlar, seyahat kaynaklı mide bulantısı, baş dönmesi, tümörler, optik sinirler, pankreas, dalak ve paratiroidi tedavi eder. DNA’yı ve hücresel yapıları hizalar, bağışıklık sistemini geliştirir. Bakır Taşı toksinleri atması, dokuların asiditesini azaltması için karaciğeri uyarır. Bileğe takıldığında diyabete iyi gelir.

KONUM

Sol ele takın veya üçüncü göze yerleştirin, iyileştirme için uygun şekilde koyun. Olumsuz duyguları emmesi için karın bölgesine yerleştirin. iksir hazırlamak için cilalanmış Bakır Taşı ve dolaylı yöntem kullanın. Haricen uygulayın.

NOT: Bakır Taşı hafif kalp çarpıntısına neden olabilir, bu durumda taşı

hemen uzaklaştırıp yerine Pembe Kuvars veya Rodonit koyun.

KOMBİNE TAŞI

Krizokollü Bakır Taşı yüksek iyileştirme titreşimli berrak bir cevher taşı

olarak ortaya çıkabilir. Bu bileşim bütünlük ve barışı

sembolize eder. Dengesizliğin olduğu bir yere yerleştirin, yavaşça dengeyi yeniden oluşturacaktır. Bir taş üçüncü göze bir diğeri de karın

bölgesine yerleştirildiğinde zihin, beden ve

duygular dengelenir.

(Ayrıca bkz. Bakır Taşlı Azurit, s. 78.)

Krizokollü Bakır Taşı (işlenmemiş)

Krizokollü Bakır Taşı (cilalanmış)

 

 

Takip edilen ,,,,,,,