Azurit Taşı Özellikleri

Azurit taşı, adını Pers dilinde mavi anlamına gelen Lazhward kelimesinden almıştır. Bir çeşit bakır cevheridir.
Çoğunlukla Malakitle (yeşil bölümler), bazen de hem Malakit, hem de Krizokol (açık mavi, yeşilimsi mavi)
mineraliyle birlikte bakır yatakların ­da bulunur.Farklı yapılardan oluşabilir. Prizmatik olabileceği gibi, şekilsiz veya yumru biçiminde olanları da vardır.

Diğer adları: Chessylite
Bünyesindeki başlıca mineraller: BAKIR, KARBON, HİDROJEN, OKSİJEN
(Cu3(C 0 3)2( 0H ) J + (Eser miktarda) Kobalt» Nikel, Çinko, Magnezyum , Manganez,
Kimyasal grubu: KARBONAT
Bağlı olduğu grup: –
Kristal sistemi: M ONOKLİNİK PRİZMATİK, AMORF
Karıştınlabileceği taşlar: LAPİS LAZULİ
Sertlik derecesi: 3,5 – 4
Özgül ağırlığı: 3,77 – 3,89
Çizgi rengi: AÇIK MAVİ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARIŞ AYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: GÖKYÜZÜ, CENNET, SONSUZ GÜÇ
Özdeşleştiği hayvan: KELEBEK
Özdeşleştiği çakra: ALIN (ÜÇÜNCÜ GÖZ), KALP, KUYRUKSOKUMU (KÖK), GIRTLAK
Özdeşleştiği unsur: SU, ATEŞ, TOPRAK
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Fransa, Yunanistan, Almanya, İngiltere, Güney Avustralya
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BOĞA, YAY ve OĞLAK burcu insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Bedeni ve ruhu uyararak canlılık / zindelik verir, bedeni güçlendirir.Özgüven ve cesaret verir.Karar verme yeteneğini geliştirir, kararsızlığı önler. Odaklanma, ezberlemeve öğrenme yeteneğini artırır. Sınavlara girecekler için yararlıdır.
Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarını / düzensizliklerini giderir. Damar tıkanıklıklarını açar. Kan dolaşımında oksijen miktarını artırır ve oksijenin daha iyi kullanılmasını sağlar. Kan hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Tromboz ve Emboli gibi damar tıkanıklıklarının tedavisinde yararlıdır.Görme enerjisini artırır. Göz yorulmalarına karşı yararlıdır.Kas sistemini güçlendirir. Refleksleri artırır, güçlendirir. Spazmı giderir.Deriyi sağlıklı tutar. Deri / cilt hastalıklarının ve kaşıntılı hastalıkların tedavisine yardım eder.Adet sancılarını veya rahim / yumurtalık sancılarını hafifletir. Taşla bu bölgelere masaj yapılması iyi sonuç verir.Böbrek hastalıklarını iyileştirmekte yararlıdır.Omurgayı oluşturan kemikleri sağlıklı tutar, omurgaları sıraya dizer, düzeni bozulmuşsa düzene sokar, omurga kemik iliğini düzenler. Kaburga kafesini sağlıklı tutar. Dişler dâhil tüm küçük kemiklerin sağlığını korur, hastalıklarının tedavisine yardım eder. Kemik kırık ve çatlaklarının hızla kaynamasında etkilidir.Panik atak için yararlıdır. Korku, endişe ve kuruntular (anksiyete) tedavisine yardım eder. Depresyonu hafifletir. Fobi tedavisinde kullanılabilir.

Boğaz ağrılarını hafifletir. Tiroid hastalıklarının tedavisine yardım eder.Sinir sistemindeki enerji akışını arttırır. Beyin hasarlarını, hücreleri yenileyerek ve hücre hasarlarını onararak restore eder. Beyin damarlarındaki tıkanıklıkları açar. Yaşlılığa bağlı olarak gelişen Alzheimer, Demans ve diğer beyin bozukluklarının önlenmesinde ve tedavisinde yararlıdır.Kulak sağlını destekler.Kulak çınlamasını azaltır.Yüksek ateşi düşürücü ve iltihap yok edici etkiye sahiptir.Karaciğer ve dalak problemlerinin tedavisine yardım eder. Karaciğerde toplanan zehiri giderir.

Kist, beze, kanser hücrelerinin oluşturduğu tümör gibi marazi teşekküllerin ortadan kaldırılmasına yardım eder. Hücrelerin normal dışı davranışlarını dengeler.Migren ağrılarını yatıştırır.Romatizmal hastalıkların tedavisine yardım eder.Yaşlılığa bağlı rahatsızlıkları (DNA hasarını) engeller. DNA hasarını onarır.Safra kesesi hastalıklarını iyileştirir.Göz, yanak veya diğer oranlardaki tiki giderir.

Takip edilen ,,,,,,,