Azurit Taşı Faydaları

RENK Koyu mavi
GÖRÜNÜM Küçük, parlak kristaller (yuvarlak hale getirildiğinde görünmezler), genellikle küçük yuvarlak taş
NADİRLİK Kolay bulunur, genellikle Bakır Taşı ile birlikte bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Avustralya, Şili, Peru, Fransa, Namibya, Rusya, Mısır

ÖZELLİKLER Azurit psişik ve sezgisel gelişimi teşvik eder. Ruhu aydınlanmaya götürür. Üçüncü gözü arındırıp uyarır ve ruhsal rehberliğe uyumlu hale getirir. Bu taş beden dışı yolculukların kolay ve güvenli şekilde yapılmasını sağlar. Farkındalığı daha yüksek bir düzeye çıkartır ve ruhsal sorunların çözümünde kişiye büyük kontrol sağlar. Méditatif ve yönlendirici duruma geçmeyi kolaylaştırır. Güçlü bir şifa taşıdır; zihnin etkileri ve bedenin duygularını psikosomatik olarak kolay kavramayı sağlar.

Zihinsel olarak açık bir kavrayışla yeni perspektifler sağlar ve zihnin ufkunu açar. Uzun süredir iletişime ket vuran engelleri ortadan kaldırıp zihni geliştirir. Gerçekliğe bakışınızı değiştirir ve programlanmış inanç sistemlerinizi korkusuzca, bilinmeyene doğru hareket ettirir; bu şekilde daha derin bir kavrayışa ve yeni bir gerçekliğe erişmenizi sağlar. Eski inançlar, gerçeğe karşı sorgulanmak üzere, yavaşça bilinç düzeyine yükselir.

Duygusal anlamda Azurit stresi, korku ve fobileri giderir, ilk başta neden olduklarını anlamınızı sağlar. Asabiyetten dolayı çok konuşan birini sakinleştirir veya kendini ifade etmekten kaçınan birine cesaret verir.

İYİLEŞTİRME Azurit boğaz sorunlarını, artriti ve eklem problemlerini tedavi eder, omurgayı düzeltir, beyindeki herhangi bir hasar veya engeh hücresel düzeyde onarır. Böbrekler, safra kesesi ve karaciğer problemlerini iyileştirir; dalağa, tiroide, kemiklere, dişlere ve deriye iyi gelir, detoksa yardımcıdır. Rahimde embriyonun gelişimine yardım eder. Azurit’ın zihin ve zihinsel süreçler, zihinsel iyileştirme ve stres gidermeyle özel bir uyumu vardır. Çakraları açarak fiziksel bedeni derin bedenle uyumlandırabilir ve enerji verir. Azurit iksiri iyileşmeden önce semptomların geçici olarak daha kötüye gittiği iyileşme krizini de ortadan kaldırır.

KONUM Sağ elinizin derisine değecek şekilde takın veya bedeninizin uygun bulduğunuz bir yerine, özellikle üçüncü göze doğrudan temas ettirin. Çarpıntıya neden olabilir; böyle bir durumda hemen kendinizden uzaklaştırın.
KOMBİNE TAŞI

Bakır Taşlı Azurit iki taşın özelliklerini birleştirir ve güçlü bir enerji İletkenidir. Ruhsal vizyonun kilidini açar, tahayyül yeteneğini güçlendirir ve üçüncü gözü açar Duygusal düzeyde derin bir iyileştirme sağlar; kökleşmiş engelleri,miyasma veya düşünsel meseleleri temizler. Kas kramplarına iyi gelir.

Takip edilen ,,,,,,,,,