Aytaşı’nın Özellikleri

ÖZELLİKLER

Aytaşı “yeni başlangıçların taşfdır. Adından da anlaşılacağı üzere güçlü bir şekilde aya ve sezgilere bağlıdır. Ay gibi taşı da yansıtıcıdır ve bize ayın büyüyüp küçüldüğünü, bu yüzden de her şeyin bir değişim döngüsünün parçası olduğunu anımsatır. En güçlü etkisi duygulan yatıştırmasıdır.

Aytaşı bilinçaltındakinin farkına varmayı sağlar ve sezgiyle empatiyi yüceltir. Kontrollü rüyaları, özellikle dolunay zamanlarında teşvik eder.

Aytaşı geleneksel olarak psişik yetenekleri ve durugörüyü geliştirmek için kullanılmıştır. Psişik yeteneklerinizin kabullenilmesini teşvik etmesi için kolye olarak takılabilir.

Psikolojik olarak aşırı hareketleri sakinleştirerek durumlara ve duygusal eyleme dönüşür. Aytaşı alıcı, pasif ve dişi enerjiyle doludur. Erkek-dişi enerjilerini dengeler ve kadın yanlarıyla iletişim kurmak isteyen erkeklere yardımcı olur. Aşırı maço erkekler veya aşırı saldırgan kadınlar için mükemmel bir panzehirdir.

Zihinsel olarak zihni ani ve mantıksız dürtülere, rastlantılara ve eşzamanlılığa açar. Hüsnükuruntulara cevap olarak illüzyonlara sevk etmediği göz önüne alınmalıdır.

Duygusal dengesizlikleri ve stresi yatıştırır, duyguları dengede tutar. Duygusal zekâyı geliştirir. Karın bölgesine yerleştirildiğinde eski duygu kalıplarını, anlaşılmaları ve sonra yok edilmeleri için dışarı çeker. Derin duygusal iyileşme sağlar ve duygusal strese bağlı üst sindirim yolları rahatsızlıklarını tedavi eder.

Fiziksel olarak kadınların üreme döngüsünü güçlü biçimde etkiler ve menstrual kaynaklı rahatsızlıklarla gerilimi dağıtır. Epifiz beziyle bağlantılıdır ve hormon sistemini dengeler, sıvı dengesizliklerini eşitler, biyoritmik saate uyum sağlar. Şok vakalarında yararlıdır ve hiperaktif çocukları sakinleştirmede kullanılabilir.

İYİLEŞTİRME

Aytaşı sindirim ve üreme sistemlerine, gıdaların özümsenmeşine, toksinlerin atılmasına yardım eder, idrar tutukluğunu yok eder; deri, saç, gözler, karaciğer ve pankreas gibi etli organların dejeneratif rahatsızlıklarını giderir. Âdet öncesi sendromuyla gebe kalma, hamilelik, çocuk doğurma ve emzirme için mükemmel bir taştır. Aytaşı iksiri geleneksel olarak uykusuzluk için kullanılmıştır ve aynı zamanda uyurgezerliği engelleyebilir.

KONUM

Yüzük olarak takın veya bedeninizin uygun bir yerine yerleştirin; spritüel deneyimler için alna ve duygular için karın bölgesine veya kalbe konmalıdır. Kadınların dolunayda Aytaşı’nı uzaklaştırmaları gerekebilir.

Takip edilen ,,,,,,