Aventurin Taşı Ne İşe Yarar?

Bünyesinde zerrecikler halinde pırıltı  benzeri görünümler bulunan tanecikli yapıya sahip, genellikle açık yeşil renkli Kuvars türüdür. Bazılarınca, kum taşıyla karıştırıldığı için Yıldız Taşı olarak da isimlendirilmektedir.Kimyasal temeli silikon dioksittir. Ancak ek olarak içinde küçük parçacıklar (zerrecikler) halinde Fuksit Mika, Hematit, Gümüş ve Goetit de bulunmaktadır. Pırıltıları oluşturan bu zerreciklerdir.Doğada yeşil, kahverengi, portakal, şeftali,mavi, krem ve gri renklerde bulunabilir.

Diğer adları:
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (SİLİSYUM DİOKSİT) (Si0 2) + (Eser miktarda) Gümüş, Potasyum , Alüminyum , Krom, Florin, Demir, Magnezyum, Manganez, Titanyum , Toryum , Hidrojen, SU
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: KUVARS, KALSEDON
Kristal sistemi: Hekzagonal (Trigonal – Trapezohedral)
Sertlik derecesi: 6,5 – 7
Özgül ağırlığı: 2,64 – 2,69
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: Ağır CAMSI
İşığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK, güneş ışığında solgun
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: ŞANS, HAYAL GÜCÜ, BAŞARI
Karıştırılabileceği taşlar: YEŞİM, AMAZONİT
Özdeşleştiği ay: AĞUSTOS
Özdeşleştiği çakra: KALP
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: BREZİLYA, HİNDİSTAN, İSPANYA, RUSYA, ABD, JAPONYA, TANZANYA, ŞİLİ, İSPANYA, AVUSTURYA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BOĞA, İKİZLER, YENCEÇ, ASLAN, BAŞAK, TERAZİ ve YAY burcu insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Yeşil Aventurin, hangi kaynaktan gelirse gelsin, elektromanyetik kirliliği etkisizleştirir. Bilgisayar, televizyon ve diğer elektronik eşyadan radyoaktif gaz sızıntılarına engel olur.Psikolojik hastalıklara iyi gelir. Anksiyete ve korkuları ortadan kaldırır. Özgüven duygusunu geliştirir. Panik Atak tedavisinde yararlıdır. Şiddetle seyreden Nevrozu hafifletir. Depresyon ve manik depresyon tedavisine yardım eder, etkilerini hafifletir. Korkular (fobileri) yenmeye yardım eder.Tüm fiziksel sağlık sorunları için iyileştiricidir. Fiziksel bedeni güçlendirir.Yaşlılıkla mücadelede etkilidir. Hücreleri yenileyerek yaşlanmayı yavaşlatır, gençlik verir.Yatıştırıcı enerjisiyle duyguları dengeler. Öfkeyi ve kızgınlığı yatıştırır.Günlük stresi dağıtır.Hafızayı güçlendirir, akıl ve zihin gücünü artırır, karar vermekte zorlananlara yardım etmekte beceriklidir.Tansiyonu dengeler. Hem yüksek hem de düşük tansiyon için dengeleyicidir.Kalbi ve kan dolaşım sistemini korur, kalp ve damar problemlerinin tedavisine yardım eder. Kalp ritmini düzene sokar.Enerji vampirlerine karşı koruma kalkanı oluşturur.Eşler arasındaki iç çekişmeleri hafifletir. Aşk ve sevgi taşıdır, bunlara yönlendirir.Gözleri dinlendirir. Görme yeteneğini artırır. Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.Uykusuzluk çeken, uykusu zor gelen kimselerin uyumasını kolaylaştırır.Zira sakinleştirici, dinginlik verici özelliğe sahiptir.Kasları sağlıklı tutar, güçlendirir. Bağ dokularının oluşmasını ve sağlıklı kalmasını sağlar. Kas ve doku hastalıklarının tedavisinde yararlıdır.

   

Takip edilen ,,,,,,