Ateş Opal Taşı Özellikleri

Rengi ateş alevine benzediğinden bu adı alır. Açıktan koyu tonlara doğru kırmızı, turuncu, kırmızımsı turuncu
renklerdedir.Bazıları, alev rengi ağırlıklı olmak üzere değişik renk tanecikleri halinde yanardöner bir görünüme sahiptir.Ateş Opal, çevresini saran Riyolit ile birlikte bütünlük oluşturur. Bu durum hem Opalin sıcaktan ve çatlamalardan korunmasını, hem de Riyolitteki elementlerle birlikte daha yararlı halde kalmasını sağlar.

Diğer adları: Fire Opal, PANZEHİR TAŞI
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (SİLİKON DİOKSİT), SU
(Si02 n H 2 0 ) + (Eser m iktarda) Demir, Alüm inyum , Kalsiyum, Sodyum, Potasyum, M agnezyum, M anganez, Nikel, Krom
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu grup: OPAL
Kristal sistemi: AMORF
Sertlik derecesi: 6 – 6,5
Özgül ağırlığı: 1,9 – 2,30
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: HAREKET, ERKEKSİ GÜÇ, YETENEK, SAĞLIK, UMUT
Karıştıralabileceği taşlar: Riyolitten bağımsızsa KALSEDON, KIRMIZI AKİK
Özdeşleştiği ay: MART, NİSAN, EKİM
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU)
Özdeşleştiği unsur: ATEŞ
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Meksika, Avustralya, Türkiye (Uşak, Kütahya)
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, AKREP ve YAY burcu insanlarında daha yararlıdır. Riyolit içinde oluşan Ateş Opal, MATRİX (Rahmin içindesi cenin) olarak adlandırılmıştır. Bu nedenle Riyolit taşının yararlarını da bilmek gerekir.

YARARLARI

Böbreküstü salgı bezini gerektiğinde uyararak pasif kalmayı, gerektiğinde dengeleyerek aşırı heyecanları ve öfkelenmeleri önler. Tehlikeli durumlarda güçlü bir destek (cesaret) verir.Eklem iltihaplarını iyileştirmekte yararlıdır.Yüksek ateşin düşürülmesine yardım eder.Kan hastalıkları için yararlıdır. Kanı temizler, antioksidan etkilidir.Göz sağlığını korur, gözün görme gücünü artırır ve göz rahatsızlıklarını iyileştirir. Bunun için taşın derinliklerine belirli bir süre bakılması önerilmektedir.Bu bakış aynı zamanda stresi de giderir.

Hayatımızdaki evlenme, boşanma, iş değişikliği, yer değiştirme gibi değişim süreçlerinde rahatlama duygusu ve uyum sağlama yeteneği verir, iç huzur oluşturur.Hafıza gücünü artırır.Kâbuslardan korur, hoş rüyalar görmeyi sağlar. Görülen rüyaları berraklıkla hatırlamaya yardım eder. Rüya yoluyla gelecekteki olayları doğru görmekte kullanılmaktadır.Parkinson hastalığının tedavisine yardım eder.Şeker hastalığının tedavisine yardımcı olur. İnsülini düzene sokar.Kalbi işlevsel hale getirir.

Pozitif ve sağlıklı cinsellik sağlar. Cinsel organları sağlıklı tutar, iyileştirir.Zina, tecavüz, homoseksüel veya ensest ilişki gibi cinsel sapkınlıklardan uzaklaştırır, bunun için düşünme mekanizmasını temizler ve sağlıklı hale getirir.Doğurganlığı artırır. Doğumu kolaylaştırır.PMS (Adet öncesi Sendromu) tedavisinde yararlıdır.Bağırsak ve böbrek hastalıklarının iyileşmesine yardım eder.İşitme duyusunu güçlendirir.Sıkıntıları azaltacak, kalbi ferahlatacak gerekli enerjiyi sağlar. Sıcaklık veren ve enerji yenileyen bir taştır.Bedendeki dört elementin uyumlu olarak çalışmasında yarar sağlar.

Takip edilen ,,,,,,,