Ateş Akik Taşı Faydaları

ATEŞ AKİK

RENK Kahverengimsi kırmızı, turuncu, mavi,yeşil
GÖRÜNÜM Girdaplı, parlak, küçük taş
NADİRLİK Uzmanlaşmış dükkânlarda bulunabilir
KAYNAK Birleşik Devletler, Çekya, Hindistan, \İzlanda, Fas, Brezilya

İLAVE ÖZELLİKLER Ateş Akik yeryüzüyle derin bir ilişki içindedir ve enerjisi yatıştırıcı, güven vericidir. Güçlü topraklama yeteneğiyle zor zamanları atlatmada destek olur.

Ateş Akik güçlü bir koruyucu işleve sahiptir, özellikle de beddualara karşı. Bedenin çevresinde koruyucu bir kalkan oluşturarak kötülüğü kaynağına geri gönderir ve o kaynağın, ne kadar kötü bir şey yaptığını anlamasını sağlar.

Ateş Akik fiziksel olarak, adından da anlaşılacağı üzere, ateş elementine bağlıdır ve cinsel girişimlere yardımcıdır; kök, çakrayı ateşler ve yaşam gücünü uyarır. Psikolojik olarak korkuyu yok eder ve derin bir güven verir

Ateş Akik bulundurmak içgörüyü teşvik eder ve iç sorunları çözülmeleri için zahmetsizce açığa çıkarır. İhtirasları ve yıkıcı arzuları yok etmeye, bağımlılıkları tedavi etmeye yardımcıdır.

Ruhsal olarak, bedenin “gevşeyerek” meditasyonu geliştirmesine yardım eder. Mutlak mükemmeliyeti temsil ettiği söylenen Ateş Akik ruhsal dayanıklılığı öğretir ve farkındalığın gelişmesine yardım eder.

İYİLEŞTİRME Bu taş mideye, sinir sistemine, endokrin sisteme ve dolaşım bozukluklarına iyi gelir. Gözlere, gece görüşünün kuvvetlendirilmesine içsel, sezgisel ve harici, fiziksel düzeylerdeki vizyonun berraklaşmasına yardım eder. Üçlü yakıcı meridyenle yankı yapar, onu tekrar dengeye getirmek için olduğu kadar sıcak basmaları ve ateşi azaltmak için de kullanılabilir Ateş Akik bedene yaşam gücü verir, enerjilerin yanıp tükenmesini engeller. Zedelenmiş çakra üzerine konduğunda onu eski işler haline

gen getirir. Daha alt bir seviyede Ateş Akik eterik blokajları temizler ve auraya enerji verir.
KONUM Uzun sureli takılabilir, başın üzerine veya bedenin  uygun yerlerine konulabilir.

Takip edilen ,,,,,,,