Aragonit Taşı Faydaları

RENK Beyaz, sarı, altın sarısı, yeşil, mavi, kahverengi
GÖRÜNÜM Genellikle küçük, çeşitli biçimlerde. Tebeşirimsi ve lifli veya ışıklı ya da şeffaf ve küçük “sputnik” benzeri farklı çıkıntıları mevcut.
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Namibya, Britanya, ispanya

ÖZELLİKLER Aragonit güvenilir bir toprak şifacısı ve topraklama taşıdır. Toprak Tanrıçası ile uyumlu olarak tutuculuğu ve geri dönüşümü destekler. Bu taş jeopatik stresi dönüştürür ve engellenmiş ley hatlarını uzaktan bile temizleyebilir. Odaklama ve fiziksel enerjileri topraklama yeteneğiyle stresli zamanlarda yararlıdır. Kök ve toprak çakralarını dengeleyerek top

takla ilişkiyi derinleştirir. Sizi çocukluğunuza veya geçmişinizi keşfetmeniz için daha da ötesine nazik bir şekilde götürür.

Psikolojik olarak sabrı ve kabullenmeyi öğretir. Aşırı duyarlılıkla mücadele eder Kendilerini çok yıpratan insanlar için boş vermeyi kolaylaştırır. Pratik enerjisi disiplin ve güvenilirliği teşvik eder, hayata pragmatik bir yaklaşım geliştirir.

Zihinsel olarak meselelere bir an önce konsantre olmaya, zihne esneklik ve hoşgörü getirmeye yardımcıdır. Sorunların ve durumların nedenlerine inmeyi sağlar. Duygusal olarak, öfke ve duygusal stresle mücadele eder. Kuvvet ve destek sağlar.

Fiziksel olarak sizi rahatlatan ve kendi bedeniniz içinde iyi hissettiren bir taştır. Rahatsızlıklarla, özellikle de iç huzursuzluklarından kaynaklanan sinirsel tikler ve spazmlarla mücadele eder. Bedenin içinde odaklanan ve topraklama yapan dengeleyici bir taştır.

Ruhsal olarak, kontrol dışına çıkmış ruhsal gelişimi dengeler. Sakinleştirerek ve odaklanarak dengeyi sağlar; titreşimleri yüksek bir ruhsal düzeye çıkararak ve fiziksel bedene enerji vererek meditasyona hazırlar.
İYİLEŞTİRME Aragonit bedene enerji vererek aşırılıkları yumuşatır Reynaud hastalığı ve soğuk algınlıklarını tedavi eder. Kemikleri iyileştir kalsiyum emilimine yardımcı olur ve disklere esneklik verir. Ağrı, dindiricidir. Gece seğirmelerini ve kas spazmlarını durdurur. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve çok hızlı ilerleyen süreçleri düzenler.Aklı havada kişilerin ayaklarını yere bastırmak için yaralıdır.Yer yüzündeki stres hatlarını iyileştirmek için bir haritanın üzerine yerleştirilebilir.

KONUM Etkilenmiş yere tutun veya yerleştirin veya iksirle yıkayın.Gece huzursuzluklarıyla mücadele etmek için  yastığın altına koyun.Çok iyi bir el rahatlatıcıdır.Topraklama için kolye olarak takılabilir.

 

Takip edilen ,,,,,,,,