Apatit Taşı Faydaları

RENK _ San, yeşil, gri, mavi, beyaz, mor, kahverengi, kızıl-kahve, eflatun
GÖRÜNÜM Opak, bazen saydam, camsı, altıgen kristaller, çeşitli boyutlarda, genellikle yuvarlak
NADİRLİK Mavisi kolayca bulunabilir, sarısı nadirdir
KAYNAK Meksika, Norveç, Rusya, Birleşik Devletler

ÖZELLİKLER Apatit’in ilham verici özellikleri vardır. Bilinçlilik ve madde arasındaki arayüz noktasındaki bu taş bir manifesto taşıdır ve hizmete yönelmiş yardımsever tutumları teşvik eder. Apatit gelecekle uyum sağlar ama geçmiş yaşamlara da bağlıdır. Psişik yetenekleri ve ruhsal uyumu geliştirir, meditasyonu derinleştirir, kundalini’yi yükseltir, iletişim ve kendini ifadeye her düzeyde yardımcıdır.

Psikolojik olarak motivasyonu artırır ve enerji rezervleri oluşturur. Açıklık ve sosyal rahatlığı teşvik eder, dışadönüklüğü cesaretlendirir, yalnızlığı ve yabancılaşma duygusunu yok eder. Kişi ve diğerleri hakkındaki olumsuzlukları siler. Hiperaktif ve ofistik çocuklar için yararlıdır.

Yaratıcılığı ve zekâyı uyaran Apatit kafa karışıklığını ortadan kaldırır, kişisel veya kolektif olarak kullanılacak bilgiye erişmeye yardım eder. Bilgi ve gerçeği büyütür; üzüntü, öfke ve kayıtsızlığa İyi gelir. Alınganlığı azaltıp duygusal bitkinliklerin üstesinden gelir. Kök çakraya enerji vererek gerilimlerl temizler ve suçluluk duygusu olmayan tutkuları destekler.

İYİLEŞTİRME Apatit kemikleri iyileştirir ve yeni hücrelerin oluşumunu teşvik eder. Kalsiyum emilimini destekler; kıkırdak, kemikler, dişler ve motor sinirlere yardımcıdır. Artrit, eklem sorunları ve raşitizme iyi gelir. Açlığı bastırır ve metabolik hızı yükseltir, sağlıklı beslenmeyi destekler; bezleri, meridyenleri ve organları iyileştirir; yüksek tansiyona iyi gelir. Fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak bedeni ve çakraları destekler, aşırı hareketi ve hareketsizliği ortadan kaldırır. Apatit sonuç alma sürecini hızlandırır.

KONUM Etkilenen kısmın derisine değecek şekilde takın veya uygun gördüğünüz bir yere yerleştirin.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerinin ek özellikleri aşağıda verilmiştir:

Mavi Apatit çok yüksek düzeyde ruhsal rehberlik sağlar. Topluluk önünde konuşmayı kolaylaştırır, grup iletişimini geliştirir, boğaz çakrasını açar, kalple ilgili sıkıntılara ve duygusal rahatsızlıklara iyi gelir.

Sarı Apatit özellikle de toksinler bakımından müthiş bir arındırıcıdır. Karın : boşluğundaki sinirleri harekete geçirip atıl enerjiyi dışarı çeker. CFS’ye, tembelliğe, depresyona, konsantrasyon bozukluğuna, öğrenme yetersizliğine ve zayıf sindirim sorunlarına iyi gelir. Selülitlerl giderir ve karaciğer,  pankreas, safra kesesi ve dalağı iyileştirir. Duygusal düzeyde biriken öfkeyi nötralize eder. Sarı Apatit iksiri iştah kesicidir.

Takip edilen ,,,,,,,,