Anyolit Taşı Özellikleri

Üç farklı taşın birleşimidir. Temel rengi oluşturan Zoisit, yeşil veya mavimsi yeşildir. Bünyesindeki pembemsi veya morum ­su kırmızı renkli bölümler Yakuttur. Siyah lekeler olarak görülen parçacıklar ise Çermakit taşıdır.Bu birliktelik taşın hem albenisini, hemde yararını artırır. Güçlü bir iyileştiricidir.

Diğer adları: Ruby in Zoisit (YAKUTLU ZOİSİT)
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, HİDROJEN,
OKSİJEN (Ca2Al3(Si04)3(0H )) + (Eser miktarda) Demir, Manganez, Magnezyum, Krom, Titanyum, Sodyum, Vanadyum, Stronsiyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: ZOİSİT, EPİD O T GRUP
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Karıştırılabileceği taşlar: YAKUTLU FUKSİT, THULİT, UNAKİT
Sertlik derecesi: Yeşil bölümler 7, Yakutlar 9
Özgül ağırlığı: 3,3
Çizgi rengi: YEŞİL-SİYAH
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: OPAK
Kırılma şekli: –
Sembolü olduğu husus: İLHAM, FİZİKSEL VE RUHSAL SAĞLIK
Özdeşleştiği sayı: 4, 11
Özdeşleştiği gezegen: MARS
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (TEPE), KÖK (KUYRUKSOKUMU), KALP
Özdeşleştiği unsur: HAVA
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: AVUSTURYA, TANZANYA, KENYA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, İKİZLER, YENGEÇ,
ASLAN, AKREP ve YAY burcu insanlarında daha yararlıdır. Bir parçası cepte taşınırsa,mutluluk, sağlık ve esenlik bakımından yarar sağlar.

ANYOLİT TAŞININ YARARLARI

Güçlü bir iyileştiricidir. Bedeni düzene sokar, takviye eder. Enerji üretir, bedendeki enerjiyi artırır, uyuşukluk, tembellik ve bitkinliğe karşı savaşır, vücudumuza canlılık verir.Dinlendirir, sakinleştirir. Adrenalin sistemi zayıflığını giderir, böbreküstü bezlerini güçlendirir. Böylelikle stres ve asabiyeti önler.Korkulu durumlar karşısında cesaret verir. Özgüveni artırır.Hafızayı ve akli yetenekleri güçlendirir, geçmişin anımsanmasına yardım eder.Lenf bezlerinin işlevini güçlendirir, lenfleri toksinlerden temizler.Kalbi ve kan dolaşım sistemini fonksiyonel hale getirir, kalp hastalıklarına karşı yararlıdır.

Stres veya kızgınlık zamanlarında kalp çarpıntısını yatıştırır. Damar sertliğine ve daralmasına karşı koruyucudur.Kanın pıhtılaşması konusunda dengeleyicidir.Kanın yenilenmesini sağlar. Kan hastalıklarına karşı koruyucu ve iyileştiricidir. Anemi tedavisinde yararlı olabilir.Göz kusurlarına ve hastalıklarına karşı yararlıdır. Gözün görme gücünü artırır, göz damarlarını sağlamlaştırır, göz sağlığını korur.Kadınlarda ve erkeklerde ortak olarak, cinsel organları (erbezi/testis, yumurtalık, dölyatağı, spermin yumurtalığa ulaşmasını sağlayan kanal, cinsel organ damarları) hastalıklardan korur. Hormonlarını aktif hale getirir.Cinsel istek ve gücü artırır. Cinsel aşırılıkları dengeler.Üreme organlarını uyararak faaliyete geçirir, üreme sistemindeki tıkanıklıkları açar. Gebe kalmaya yardım eder. Rahimdeki bebeği korur, düşüğü önler. Doğumu kolaylaştırır ve ağrılarını azaltır.Kemikleri sağlıklı tutar, kırıkların kolay kaynamasını sağlar.

Depresyonun etkilerini hafifletir, pozitif duygular oluşturur.Bünyesindeki Yakut, eski çağlardan bu yana, beyin ve akıl hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. Halen fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan evrendeki güçlü ve en etkili taş olarak kabul edilmektedir. İnsana huzursuzluk veren stres,kuşku, kuruntu gibi duygu ve düşüncelerden uzak tutar, mutluluk duygusu aşılar.Hiperaktivite tedavisinde kullanılabilir.Cansızlaşmış tiroid bezini harekete geçirir. Paratiroid bezi için de yararlıdır. Enflamasyonu (iltihap, yüksek ateş ve şişliği) azaltır. Bakteriyel ve viral iltihaplarla savaşmakta çok yararlıdır. Vücudun ateş sistemini dengeler.Felçten ve felç oluşturan yüksek ateşten korur.Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi problemlerine karşı şifadır.Dalak sağlığı için yararlıdır. Dalağın düzenli çalışmasına yardım eder.

Bayılma nöbetlerinin tedavisine yardım eder.Pankreasın sağlıklı ve işlevsel olmasını sağlar.Alkol bağımlılığıyla mücadele eder.Bedendeki kimyasalları ve gereksiz parçacıkları yok eder veya bedenden uzaklaştırır. Kanı, alkolden, kafeinden ve diğer zehirli veya zararlı maddelerden(toksinlerden) temizler.Epifiz ve Hipofiz bezini fonksiyonel hale getirir.Grip hastalığından korur, tedavisine yardım eder.Lösemi tedavisinde yararlı olabilir. Kanser hastalıklarının tedavisine yardım eder. Kemoterapi veya radyoterapinin yan etkilerini hafifletir.Kan şekerini dengelemekte yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,