Anjelit Taşı Özellikleri

Çökelti (Sedimenter) yataklarında oluşur.Rengi solgun mavi veya beyazdır. Rengi nedeniyle isminin “Angels (Melek, Melek huylu, ruh, ruhsal iletişim)” kelimesinden türetildiği düşünülmüştür. Arasıra bünyesine kırmızı – kahverengi damarlar halinde Hematit girer.Anjelit yumuşak bir taştır. Su ile temas ederse, bünyesine su alarak GYPSUM
taşına dönüşür. Bu nedenle sudan özenle korunmalıdır.

Diğer adlan: Mavi Anhidrit
Bünyesindeki başlıca mineraller: KALSİYUM, SÜLFÜR, OKSİJEN (CaS04) +
(Kırmızı-kahverengi damarlılarında eser miktarda) Demir, Manganez, Magnezyum, Silisyum, Titanyum, Alüminyum, Krom, Toryum
Kimyasal grubu: SÜLFAT
Bağlı olduğu taş grubu: ANHİDRİT
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Karıştırılabileceği taşlar: JİPS, KALSİT, BARİT
Sertlik derecesi: 3 – 3,5
Özgül ağırlığı: 2,9 – 3
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM, OPAK
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Sembolü olduğu husus: İÇ HUZURU, SEVGİ, SAĞLIK, GÜÇ, KORUMA
Özdeşleştiği sayı: 5
Özdeşleştiği çakra: BOĞAZ
Özdeşleştiği unsur: HAVA
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: AVUSTURYA, İSVİÇRE, MEKSİKA, KANADA, USA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak YENGEÇ, BALIK, AKREP,
KOVA burcu insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Hasta bedeni iyileştirir ve gençleştirir.Stres ve bunalımları hafifletir.İletişim yeteneğini artırır. Kişinin kendisini doğru ifade etmesine yardım eder. Telepatik iletişim yeteneğini artırır.Korkuyu, öfkeyi azaltır, cesaret verir. Anksiyete ve asabiyet tedavisine yardım eder.Kan damarlarını onarır. Eskiden beri, kalbin ve kan dolaşım sisteminin fonksiyonel olmasını sağlamak için kullanılmıştır. Hemoglobin eksikliklerini gidermek için yararlıdır.Huzurlu bir uyku uyumak için yastık altına konulması tavsiye edilir. Rüyaları hatırlamaya ve yorumlamaya yardım eder.Doku ve kas hasarlarını onarır. Organları güçlendirir.Psikolojik ağrıları hafifletir.İdrar söktürücü olarak kullanılmaktadır.
Kemik yapısının oluşumu ve sağlıklı kalmasında önemlidir. Osteoporoz ve osteoartrit gibi kemik ve kıkırdak doku problemlerini iyileştirmeye yardım eder.

Menopoza bağlı kemik kaybını önlemekte yararlıdır.Şefkat, merhamet ve anlayışı artırır. Bağışlamaya teşvik eder.
İç huzuru, gönül ferahlığı ve sükûnet verir.Eskiden beri Boğaz / Gırtlak iltihaplarını iyileştirmek için kullanılmıştır. Tiroid dengesi sağlar.Eskiden beri, timüs bezinin işlevsel olmasını sağlamak için kullanılmıştır. Timüs atrofisi tedavisine yardım eder.Baş ağrısını gidermek için kullanılmaktadır.Ameliyat sonrasında kullanılması yararlıdır. Organları tamir eder, güçlendirir.

Beden ağırlığını kontrol etmekte yararlıdır. Kilo vermek için diyet yapanların kullanması gereken bir taştır. Oburluğu azaltabilir. Vücut yağını ve fazla kiloları azaltmakta yararlıdır.Bulaşıcı hastalıkların iyileştirilmesinde yararlıdır.
Matematik öğrenmek için yardımcıdır.Sinir sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.Kanın pıhtılaşmasında önemlidir. Pıhtılaşma sistemindeki düzensizlikleri önler.Böbrek hastalığına veya hamileliğe bağlı yüksek tansiyonun düşürülmesinde yararlıdır.Kolon ve rektum kanserine yakalanma riskini düşürür.Beyin fonksiyonlarını geliştirir ve korur.Solunum sisteminin sağlıklı çalışmasında görev yapar.Karaciğerin sağlıklı kalmasına ve hastalıklarının tedavisine yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,