Andaluzit Taşı Özellikleri

Andaluzit | Cokiiya.comSiyah, pembe, kırmızımsı kahverengi,yeşilimsi, gri renklerdedir.Renk bakımından mikayla arkadaştır.Değişik yönlerde bakıldığında pembe,açık kırmızı veya sarı; yine renksiz, solgun sarı veya yeşil; yine renksiz, solgun
sarı veya yeşilimsi sarı görünebilir.Kırılıp parçalanması ince ve uzun tahta kıymığı şeklindedir. Lifler halinde kırılır.
Adım, ilk çıkarıldığı yerden, İspanyanın ANDALUSİA bölgesinden alır.

Diğer adları: Apire
Bünyesindeki başlıca mineraller: ALÜMİNYUM, OKSİJEN, SİLİSYUM (Al2SiOs) +
(Eser miktarda) Karbon, Kalsiyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: SİLİM ANİT
Kristal sistemi: ORTOROMBİK
Sertlik derecesi: 6,5 – 7,5
Özgül ağırlığı: 3,13-3,17
Çizgi rengi: RENKSİZ, BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: UNEVEN
Karıştmlabileceği taşlar: KALSİT, ARAGONİT
Sembolü olduğu husus: KEM GÖZDEN KORUNMA
Özdeşleştiği unsur: TOPRAK
Özdeşleştiği çakra: KÖK (KUYRUKSOKUMU), MİDE, KALP + TÜMÜ
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: TÜRKİYE (Eskişehir), İSPANYA, İTALYA, ABD, BREZİLYA, ÇİN, AVUSTRALYA, SURİNAM, GÜNEY AFRİKA
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, BAŞAK, TERAZİ, YAY,
OĞLAK ve BALIK burcu insanlarının kullanması daha yararlıdır.

YARARLARI

Toprağın enerjisini taşır ve aktarır. Böylelikle hem fiziksel bedeni kuvvetlendirir, hem de topraklama sağlayarak stresi azaltır.Ölümcül durumlarda korkuyu azaltır.Akıl ve algılama gücünü geliştirir, zihni (belleği) berraklaştırır, problemleri çözme yeteneği verir. Hafızayı güçlendirir, geçmişi hatırlamaya yardım eder.Odaklanma, bir konuda yoğunlaşma için yararlıdır.Kan akışını dengeler. Bu suretle aritmiyi önler.Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.
Dinlendirici uyumaya eder.Kaslar ve sinirler üzerindeki iyileştirme etkisi çok fazladır. Kas spazmlarını hafifletir.
Ticaret ehline daha geniş mali tabloyu görme, risk alırken ihtiyatlı olma yeteneği verir.Emzirme zamanlarında anne sütünün (laktasyon) artırılması ve değerli hale getirilmesi için kullanılır.Bağımsız ve olgun kişilik sahibi olmaya yardım eder. İnsanlara ve problemlere önyargısız yaklaşmayı teşvik eder.

Psikolojik yönden mükemmel topraklama sağlar. Aşırı duygulanmaları önler. Negatif enerjiyi dağıtarak stres ve değişim zamanlarında yardım eder.Altüst olunan zamanlarda veya değişikliklerde korunma ve denge sağlar.Korku ve dehşeti, endişe ve kuşkuyu, gerçekliğe dayanmayan suçluluk duygusunu. stresi hafifletir.Depresyonu azaltır. Duygusal tıkanıkları açar, duygusal travmaları atlatmayı kolaylaştırır.İltihaplanmayı önler, iltihapları temizler. Yüksek ateşi düşürür.Bedenin oksijen eksikliğini giderir.Ödemi azaltır.Kalsiyum eksikliğini giderir. Böylelikle kemik sağlığını destekler, osteoporoz ve osteoartrit tedavisine yardım eder.Artrit ve romatizma ağrılarını hafifletir. Eklem iltihabını giderir.Gut ağrılarını hafifletir.Ağır hastalığı olanların huzur içinde olmasına yardım eder, ölüm korkularını hafifletir, ölüm sonrasındaki hayata hazırlar.Sinir veya nöronların zedelenmesi ile oluşan, kas fonksiyonu veya duyu kaybının (felç, paralizi) tedavisine yardım eder. Aynı nedenle kas erimesi, bağ doku eksikliği veya eklem deformasyonu tedavisinde yararlıdır.Bedenin iyot eksikliğini giderir. Bu suretle tiroid bezinin sağlığını korur, hipotiroidi tedavisine yardım eder.Hücreleri ve dokuları yeniler. Darbe yaralanmalarının ve kesiklerin hızla iyileşmesine yardım eder.Alüminyumun beden tarafından emilimini engelleyerek Alzheimer hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde yardımcı olur.Böbreküstü bezlerinin sağlıklı ve işlevsel olmasına yardım eder.
Hücre zarlarını güçlendirerek kanamaları önler.Kardiyovasküler (kalp ve damar) problemlerini azaltır. Damarları esnekleştirerek ve plak oluşumunu engelleyerek ateroskleroz (damar sertleşmesi) hastalığını önler.İdrar yolları iltihabını iyileştirmeye yardım eder.

Takip edilen ,,,,,,,