Ametrin Taşı Özellikleri

Ametrin Taşı Özellikleri ve Faydaları | Human EncyclopediaMorumsu eflatun (leylak, erguvan, lavanta) renginde olan AMETİST ile sarımsı Sitrin taşının karışımı bir taştır.Mor – sarı veya morumsu – sarımsı renkler bandımsı biçimde bir araya gelebileceği gibi birbirinin içine girmiş şekilde de bulunabilir.Hem Ametist, hem de Sitrin taşının yararlarını gösterir. Aynı zamanda ikisinin birbirinin içine girmiş şekilde bütünleşmesi nedeniyle iki taşın dışında da yararları vardır.

Diğer adları: –
Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (Si02) + (Eser miktarda) Demir,
Alüminyum, Kalsiyum, Magnezyum, Lityum, Sodyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: KUVARS
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL – TRAPEZOHEDRAL)
Sertlik derecesi: 7
Özgül ağırlığı: 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL
Karıştırılabileceği taşlar: ZİRKON, AMETİST
Sembolü olduğu husus: ADALET, CESARET, DOĞRU KARAR VEREBİLEN AKIL, HUZUR
Özdeşleştiği sayı: 3
Özdeşleştiği ay: ŞUBAT
Özdeşleştiği çakra: TAÇ (TEPE), ÜÇÜNCÜ GÖZ (ALIN), SAKRAL (DALAK)
Özdeşleştiği unsur: HAVA
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: Brezilya, Kanada, Rusya, Madagaskar, Hindistan, Namibya, USA, Sri Lanka
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak KOÇ, İKİZLER, ASLAN, TERAZİ, AKREP, BALIK, KOVA, BAŞAK ve YAY burcu insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Ametist taşının tüm yararlarım gösterir.
Sitrin taşının tüm yararlarını gösterir.

DİĞER YARARLARI:

Organları, dokuları, kasları, hücreleri, fiziksel hasar oluşturan (Dejeneratif) hastalıklardan korur, hastalık oluşmuşsa tedavisine yardım eder.Sistemik hastalıkların (aynı anda değişik sistemleri ve organları etkileyen patolojik bozuklukların) tedavisine yardım eder.Otoimmün hastalıkların tedavisinde yararlıdır. Otoantikor saldırıların engellenmesine veya hafifletilmesine yardım eder.Hücresel sistemi düzenler, ıslah eder, hücrelerin normal dışı davranışını önler, iyileştirir. Hücre çekirdeğindeki kromozomları korur. DNA hasarlarının onarımında yararlıdır. Büyüleri etkisiz hale getirdiğine de inanılmaktadır. Antik Mısırda, büyülere karşı kullanılmıştır.Güneş ve ay enerjisi dengesi sağlar. Bu suretle duygularımızla düşüncelerimizi! dengeler, uyumlu hale getirir.Evdeki negatif enerjiyi yok etmek için Ametrin taşının bekletildiği su odalara serpilmelidir.Organ nakli durumlarında, organla vücut arasında uyum oluşmasına yardım eder. Aynı zamanda zihnin yeni duruma uygun hale gelmesinde yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,