Ametist Taşının Faydaları

AMETİST TAŞI

RENK Mor, lavanta rengi arası
GÖRÜNÜM Saydam, sivri uçlu kristaller. Jeot, küme veya tek bir parça şeklinde olabilir. Tüm boyutlardadır.
NADİRLİK  En kolay bulunan taşlardan biridir.

KAYNAK
Birleşik Devletler, Britanya, Kanada, Brezilya, Meksika, Rusya, Sri Lanka, Uruguay, Doğu Afrika, Sibirya, Hindistan

ÖZELLİKLER Ametist, yüksek ruhsal titreşime sahip son derece güçlüve koruyucu bir taştır. Enerjileri sevgiye dönüştürür, psişik ataklara karşı, koruyucudur. Doğal bir sakinleştirici olan Ametist jeopatik stresi ve çevreden gelen negatif enerjileri engeller. Dinginliğiyle yüksek farkındalık hallerini ve meditasyonu geliştirir. Ametist güçlü şifa ve arındırma özel tiklerine sahiptir, ruhsal farkındalığı artırır. Geleneksel olarak, sarhoşluğu engellemek için takılır, aşırı zevk ve fiziksel tutkular üzerinde ciddiyeti destekleyen kendine getirici bir etkisi vardır. Bağımlılıkları ve her tür engeli yok eder. Daha yüksek bir düzeyde kullanıldığında başka bir gerçekliğe kapı açar.

Ametist zihne son derece yararlıdır, duruma göre sakinleştirir ya da uyarır. Meditasyon yaptığınızda düşüncelerinizi dünyevi şeylerden alıp huzurlu, derin kavrayışlara götürür. Zihinsel olarak daha az dağınık, daha fazla odaklanmış hissetmenizi ve melekelerinizin kontrolünü elinizde tutmanızı sağlar. Yeni fikirlerin özümsenmesine yardım eder ve neden-sonuç ilişkisi sağlar.

Bu taş karar alma mekanizmasını çalıştırır, sağduyu ve içgörü sağlar, kararları ve içgörüleri hayata geçirmeyi teşvik eder. Zihinsel olarak sakinleştirir ve birleştirir, sinir iletilerinin beyne geçişine yardımcıdır. Aşırı çalışan beyin nedeniyle oluşan uykusuzluklarda etkilidir ve tekrarlayan karabasanlara karşı korur. Ametist hafızayı geliştirir ve motivasyonu uyarır daha gerçekçi amaçlara yönelmenizi sağlar. Rüyalarınızı hatırlamanıza ve anlamanıza yardım eder, görselleştirme sürecini kolaylaştırır.

Ametist yükseklerle düşükleri dengeler, duygusal odaklanma sağlar . kın, korku ve endişeleri yok eder. Üzüntü ve kederi gidererek kayıpları kabullenmeyi kolaylaştırır.Ametist en ruhani taşlardan biridir; kutsal aşkı yüceltir, onun gerçek doğasını anlamamızı sağlar ve bencillikten uzaklaştırarak ruhsal bilgeliğe götürür. Sezgilri açıp yetenekleri artırır. Bu, meditasyon ve öngörü için mükemmel bir taştır, tetiklemek için üçüncü gözün üzerine yerleşirilebilir. Ametist le birlikte uyumak beden dışı yolculuk deneyimlerini kolaylaştırır ve sezgisel rüyalar görmenizi sağlar. “Düşük” enerjileri ruhsal ve eterik âlemlerin daha yüksek enerjilerine dönüştürür.

İYİLEŞTİRME Ametist hormonların koruyucusudur, endokrin sistemle metabolizmanın uyumunu sağlar. Organların ve bağışıklık sisteminin arınmasını güçlendirir. Mükemmel bir kan temizleyicidir. Fiziksel, duygusal ve psikolojik acıları ya da stresi giderir, jeopatik stresi yok eder. Baş ağrısını hafifletir ve tansiyonu düşürür. Yaralanmalara, berelere ve çıbanlara iyi gelir, duyma bozukluklarını düzeltir. Akciğer ve solunum yolları rahatsızlıklarını, deri problemlerini, hücresel bozuklukları ve sindirim sistemi rahatsızlıklarını iyileştirir. Bağırsaklar, floranın düzenlenmesi, parazitlerin giderilmesi ve suyun yeniden emilmesi için birebirdir. Ametist uykusuzluğa iyi gelir ve dinlendirici bir uyku sağlar.

Daha derinlerde bir düzeyde Ametist fiziksel, zihinsel ve duygusal bedenleri dengeler, ruhsal âleme bağlar. Aurayı temizleyip negatif enerjiyi dönüştürür. Boğaz ve taç çakralarını harekete geçirir, insanların ölüme geçişlerinin üstesinden gelmelerini kolaylaştırır. Psikiyatrik rahatsızlıklara da iyi gelir ancak paranoya ve şizofreni vakalarında kullanılmamalıdır.

KONUM Uygun gördüğünüz bir yerde tutun veya özellikle takı olarak kullanın. Kümeler ve jeotlar ortama yerleştirilebilir, tek parçalar iyileştirmede kullanılabilir. Tek parça olanları enerji çekmesi için kendinize doğru, enerjiyi boşaltmak için de kendinizden uzağa yerleştirin. Ametist özellikle boğaz veya kalp üzerine takıldığında etkilidir. Uykusuzluk veya karabasanlar için yastığın altına konabilir. Güneş ışığında solar.

ÖZEL RENKLER

Genel özelliklerinin yanı sıra Ametist aşağıda sıralanan renklerde ve biçimlerde de olabilir. Bunların kendilerine özgü özellikleri aşağıda belirtilmiştir:
Eflatun-Lavanta rengi Ametist özellikle yüksek bir titreşime sahiptir. Çift uçlu leylak biçimindeki kristaller sizi beta beyin dalgalarına alır. Ayrıca boğaz ve kalp çakralarını da uyarıp ardından sakinleştirir. Eflatun “çiçekler” ortama ışık ve sevgi getirir.

Tırtıllı Ametist en iyi üçüncü göz uyaranlarından biridir. İçsel, sezgi sel vizyonu; dış, fiziksel vizyonu ve beden dışı yolculukları geliştirir Olumsuzlukları gideren ve yok eden, güçlü şekilde odaklanmış bir enerjisi vardır. Bu taş aurayı temizler ve altın arayanlara yardımcı olur. Etkili bir iyileştirme yelpazesi vardır, bedenin organlarına uyum getirir ve bağışıklık sistemini uyarır. Sorunlara pozitif çözümler bulup uygulamaya yardımcıdır.

Ananas şeklinde Ametist uç noktalardan yanlara doğru uzanan yumrulardan oluşur. Masallardaki kale surlarına benzeyen bu taş mitolojik ve masalsı âlemlerle temas kurmayı kolaylaştırır ve hayal gücünü tetikler. Aile ve ortak mitler İçin örnek bir İyileştiricidir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,