Amber (Kehribar) Faydaları

RENK Kızıl kahverengi veya sarı-yeşil olanı yapay bir şekilde renklendirilmiştir
GÖRÜNÜM İçinde reçine, böcekler veya otlar kalmış olan opak veya saydam, çeşitli boyutlarda
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Britanya, Polonya, İtalya, Romanya, Rusya, Almanya, Myanmar, Dominik Cumhuriyeti

ÖZELLİKLER Aslında Amber bir taş değildir. Katılaşmış ve fosilleşmiş ağaç reçinesidir. Yeryüzüyle güçlü bağları vardır ve yüksek enerjiler için bir topuklama taşıdır. Amber, bedenden rahatsızlıkları çekip alan ve dokulara canlılık veren güçlü bir iyileştirici ve arındırıcıdır. Aynı zamanda çevreyi ve çakraları temizler. Negatif enerjileri emer ve onları bedenin iyileştirme gücünü uyaracak şekilde pozitif enerjilere dönüştürür. Güçlü bir koruyucu olarak günlük benliğimizi daha yüksek ruhsal gerçekliklere bağlar Psikolojik olarak hayata denge getirir ama aynı zamanda başarılı olmak için gereken dürtüleri motive eder. Sıcak, aydınlık enerjileri geleneklere saygılı ama güneşli, anlık eğilimlere çevirir. İntihar veya depresyon eğilimlerine karşı mücadelede yardımcıdır.

Zihinsel olarak zekâyı harekete geçirir, depresyonu yok eder, pozitif bir zihinsel durum ve yaratıcı bir kendini ifade tarzını uyarır. Denge ve sabır getirerek karar alma mekanizmalarını tetikler. Hafıza için güçlü bir yardımcıdır. Esnekliğiyle karşıtlıkları yok eder. Duygusal olarak huzuru teşvik eder ve güveni geliştirir. Ruhsal olarak yardımseverliği teşvik eder ve bilgelik sağlar.

İYİLEŞTİRME Amber güçlü bir çakra arındırıcı ve iyileştiricidir. Fiziksel düzeyde bedeni canlılıkla doldurur ve rahatsızlıkları bedenden çekip çıkarma gücüne sahiptir. Ağrıları ve negatif enerjileri emerek bedenin kendi dengesini kazanmasına ve kendini iyileştirmesine olanak sağlar Stresi yok eder, guatr ve diğer sorunları tedavi ederek boğazla uyum sağlar. Mide, dalak, böbrek, mesane, karaciğer ve safra kesesini tedavi eder, eklem sorunlarını iyileştirir, sümüksü dokuları güçlendirir, iksir ve yara iyileştirici olarak mükemmel bir doğal antibiyotiktir. Göbek çakrasmı uyarır ve enerjilerin bedene girmesi için yardımcı olur.

KONUM Uzun surelerle, özellikle bilek veya boğazınıza ya da uygun buldugunuz bir yere takın. Eğer bebek veya çocuklarda kullanılacak önce annenin takması faydalı olacaktır.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,