Albit Taşı Özellikleri

AlbitAdını, Latince beyaz anlamına gelen “albus”kelimesinden alır.Bünyesinde yaklaşık olarak % 8,30 oranında
Sodyum, % 0,76 oranında Kalsiyum, % 10,77 oranında Alüminyum, % 31,50 oranında Silisyum, % 48,66 oranında Oksijen bulunur. Bünyesindeki Silisyum Dioksit oranı % 67,39’dur.Magmatik veya pegmatit kayalar arasında oluşur. Aytaşı ile iç içe girer veya bünyesinde Aytaşı bulunur. Aytaşı Potasyum ağu’lıklı olduğu halde Albit taşında Potasyum bulunmaz.Endüstride cam ve seramik yapımında, porselen eşyanın yüzey sırlarının oluşturulmasında
kullanılmaktadır.

Diğer adları: Clevelandite
Bünyesindeki başlıca mineraller: SODYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN +
Kalsiyum, Potasyum, Magnezyum
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: FELDSPAR
Kristal sistemi: TRİKLİNİK
Sertlik derecesi: 6 – 6,5
Özgül ağırlığı: 2,60 – 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI, İNCİMSİ
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL – ŞEKİLSİZ, GEVREK
Sembolü olduğu husus: –
Özdeşleştiği sayı: 22
Özdeşleştiği ay: –
Özdeşleştiği hayvan: –
Özdeşleştiği çakra: ALIN, TEPE, Mide, Dalak
Özdeşleştiği unsur: SU
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: İsveç, Fransa. Kuzey Amerika, İngiltere, Japonya, Kenya
Burçlarla ilişkisi: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak YENGEÇ ve KOVA burcu
insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Bilinmeyen gizemli ortamlarda veya durumlarda cesaret ve özgüven oluşturur. Sebebi bilinmeyen korkuların giderilmesine yardım eder.Mükemmel bir kan temizleyicidir. Kan basıncını dengeler.Her türdeki göz hastalıklarının tedavisine yardım eder.Damar tıkanıklıklarının tedavisine yardım ederek dolaşım kısıtlamalarını ortadan kaldırır.
Kas ve kan hastalıklarının tedavisine yardım eder.Doğum sonrası depresyonu gideriminde yararlıdır.Timüs bezini ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Solunum sistemini sağlıklı tutar.Dalağı güçlendirir.Bilgilerin öğrenilmesine ve hafızada saklanmasına yardım eder.Alzheimer ve parkinson tedavisinde yararlıdır.Beyin hasarlarının onarımında çok yararlıdır.Gıdaların emilimine yardım eder. Metabolizmayı uyarır. İştahı ve sindirimi dengeler. Stres nedeniyle oluşan sindirim sistemi sorunlarında yararlıdır.Duygusal karışıklıkların giderilmesinde yararlıdır. Problemleri duygusal yaklaşım biçiminde sol beyinle çözme bağımlılığını ortadan kaldırır, sağ ve sol beyin faaliyetini dengeler.

Takip edilen ,,,,,,,