Akumarin Taşı Faydaları

RENK Yeşll-mavi
GÖRÜNÜM Şeffaftan opağa, genellikle küçük ve yuvarlak ya da kesimli
NADİRLİK Kolay bulunur
KAYNAK Birleşik Devletler, Meksika, Rusya, Brezilya, Hindistan, İrlanda, Zimbabwe, Afganistan, Pakistan

ÖZELLİKLER Akuamarin bir cesaret taşıdır. Sakinleştirici enerjileri stresi azaltır ve zihni yatıştırır. Çevreyle uyumu sağlar ve kirliliğe karşı korur. Eski çağlarda karanlık güçlere karşı geldiğine ve ışığın ruhlarından lutuf gördüğüne inanılırdı. Boğulmaya karşı denizciler tarafından tılsım olarak taşınırdı.

Akuamarin’in duyarlı insanlarla bir ilişkisi vardır. Başkalarının hoşgörüsünü uyandırma gücüne sahiptir. Önyargıların üstesinden gelir, sorumluluklarından boğulmuş kişilere destek verir ve biri için sorumluluk almayı teşvik eder. Dürüst, azimli ve dinamik bir kişilik yaratır. Eski, kendi kendini engelleyen programları kırar.

Akuamarin zihni yatıştırır, ilgisiz düşünceleri uzaklaştırır. Beyne ulaşan bilgileri filtreler ve algıyı berraklaştırır, zekâyı biler, kafa karışıklıklarını giderir. Yarım kalmış işleri sonuca ulaştırma yeteneğiyle tüm düzeylerdeki kapanışlar için yararlıdır. Engellenmiş iletişimi giderir ve kendini ifadeye olanak tanır. Altta yatan duygusal durumları anlamada ve hisleri yorumlamada mükemmeldir. Korkuları yatıştırıp duyarlılığı artırır.

Ruhsal olarak sezgileri keskinleştirir ve altıncı hissi açar. Meditasyon için harika bir taştır; üst düzeydeki bilinç hallerini ve ruhsal farkındalığı tetikler, insanlığa yardımı destekler.

Akuamarin auraya kalkan olur ve çakraları hizalar, boğaz çakrasını temizler, daha yüksek bir düzeyden iletişim sağlar. Fiziksel ve ruhsal bedenler arasında uyum sağlar.

İYİLEŞTİRME Akuamarin ağrıyan boğaz, şişmiş bezler ve tiroid sorunları için birebirdir. Hipofiz bezi ve tiroidin uyumunu sağlayarak hormonları ve büyümeyi düzenler. Bu taşın genel bir canlandırıcı etkisi vardır. Bedenin temizleme organlarını güçlendirir; gözlere, çeneye, dişlere ve mideye faydalıdır. Uzak veya yakın görüş bozukluklarına iyi gelir ve bağışıklık sisteminin aşırı hareketlerini yatıştırır. Saman nezlesi gibi oto-immün hastalıklara iyi gelir.
KONUM Uygun göreceğiniz bir yere tutun veya yerleştirin. Gözlere kona bilir veya iksir olarak kullanılabilir.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,