Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin, mavinin değişik tonlarında renklere sahiptir, bir kısmı yeşilimsi mavi veya grimsi mavidir. Sığ denizlerin, derin denizlerin veya açık havada gökyüzünün rengine bürünebilir.Bu nedenle Gökzümrüt adıyla da anılır.Kelime olarak “DENİZ SUYU” anlamına gelir. Çünkü deniz suyunun donarak camlaşmış haline benzer.

Diğer adları: Akvamarin, Sakin Taş, Cesaret Taşı, Gökzümrüt
Bünyesindeki başlıca mineraller: BERİLYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN
(Be3 Al2Si6018) + (Eser miktarda) Demir, Potasyum, Lityum, Sodyum
Kimyasal grubu: OKSİTLER
Bağlı olduğu taş grubu: BERİL
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL – TRAPEZOHEDRAL)
Sertlik derecesi: 7,5
Özgül ağırlığı: 2,68 – 2,73
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARIŞAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL – UNEVEN, GEVREK
Karıştırılabileceği taşlar: ZÜMRÜT, KALSEDON, HELİODOR
Sembolü olduğu husus: GÜZELLİK, DÜRÜSTLÜK, BAĞLILIK, GÜVEN
Özdeşleştiği sayı: 1
Özdeşleştiği ay: MART, EKİM
Özdeşleştiği hayvan: YUNUS BALIĞI
Özdeşleştiği çakra: BOĞAZ (GIRTLAK)
Özdeşleştiği unsur: SU
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: BREZİLYA, HİNDİSTAN, NİJERYA, PAKİSTAN, RUSYA, USA
Burçlarla ilişkisi: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak BALIK, İKİZLER, KOVA,TERAZİ ve AKREP burcu insanlarında daha yararlıdır. Akrep burcu insanının gizemli psişik güçlerini artırır ve aklını korur. İkizler insanı, onu biraz rahatsız edici bulabilir.

YARARLARI

Zihinsel ve bedensel gevşeme sağlar. Sinirleri yatıştırır, sükûnet verir.İlişkilerde, özellikle de evlilik ilişkisinde uyumlu ve güvenli bir birliktelik oluşturur. Problemlerin konuşarak çözülmesine yardım eder. Konuşma korkusunu yenmeye yardımcı olur.Özgüven, cesaret ve denge oluşturur. Ölüm karşısında cesaret verir.Zihnin ve düşüncelerin berraklaşmasını sağlar. Unutkanlık için faydalıdır.Hafızayı güçlendirir.Lenf dolaşımını rahatlatır. Böylelikle bezelerin erimesine ve ödem giderimine yardım eder.Kan dolaşım sistemi için yararlıdır. Damar tıkanıklığının çözülmesine yardım eder.Göz yaşarması giderimine yardım edebilir.Deri hastalıkları tedavisine yardım eder. Egzama, ürtiker, rosacea (gül hastalığı) ve sedef hastalığı bakımından yatıştırıcıdır. Ayrıca Herpes hastalığını önlemede yardımcı olabilir.Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını destekler. Mide ve bağırsaklardaki gazı giderir. İçerisinde Akuamarin bekletilmiş seramik bir kaptan su içmek,mide asidini dengeler, Reflü, Gastrit ve Ülser gibi mide hastalıklarının tedavisine yardım eder.Böbrek ve mesane sağlığı için yararlıdır. Nefrit (Böbrek iltihabı) ve mesane rahatsızlığı tedavisinde etkilidir. Mesanenin idrarı tutma fonksiyonunu artırır.

Utangaçlığı, sıkılganlığı, negatif duyguları yenmeye yardım eder. Duygularıaçıklama cesareti verir.
Psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Çocukluk çağında ebeveynlerin yargılayıcı tavırları ve aşırı baskıları nedeniyle yetişkinlik çağında oluşan Suçluluk- Duygusu ve Panik Atak hastalıklarının tedavisine yardım eder.
Gerdanlık olarak kullanılan Akuamarin, boğaz ağrılarını giderir, bademcik iltihabının tedavisine yardım eder. Gırtlakta streptokok bakterilerinin sebep olduğu iltihap, ses kısıklığı ve ağrılı yara içeren Larenjit tedavisine yardım eder.Sinir ucu iltihaplarının tedavisine yardım eder. Beyin fonksiyonlarını ve sinir sistemini düzenler.Göğüs iltihabı gideriminde yararlıdır. Yüksek ateşi düşürme taşıdır. İltihaplanmayla savaşır. Her türlü iltihaplı hastalıkların iyileşmesini destekler.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Karaciğer ve dalak sağlığı için yararlıdır.Epilepsi nöbetlerini azaltır.Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zehirli maddelerden uzak tutar, bunlara olan tiryakiliği zayıflatır.Solunum sisteminin düzenli çalışmasını sağlar, akciğerler için şifadır. Solunum yolları rahatsızlıklarına, astım ve bronşit rahatsızlıklarına iyi gelir.Tümör giderimine yardım eder.Antioksidan özelliktedir. Bedeni temizler.Hipotalamus, Hipoflz ve Epifiz bezlerini sağlıklı hale getirir.Göğüs kanseri (akciğer ve meme) tedavisinde yararlıdır. Lösemi (kan kanseri) tedavisine yardım eder.Kabakulak tedavisine yardım edebüir.Alerji giderimine yardım eder.Sinüsleri temizler, sağlıklı hale getirir.

Takip edilen ,,,,,,,