Akik Taşı Özellikleri

Genel kural olarak bir merkezin çevresinde çeşitli renklerde halkalardan oluşmuş görünüm deki taştır. Halka şeklindeki dam arlar ana renkten ton olarak farklılaşır.Ancak örneğin Yosunlu Akik veya Ağaç Akik taşında bant sistemi bulunmaz.Temel rengi açık yeşil ve beyaz karışımı olan yosunlu akik, içinde yosun görünümlü daha koyu yeşil veya kahvemsi renkler taşımaktadır. Yosun şeklindeki görüntüler, rengine göre manganez, demir veya krom dan oluşur. Ağaç Akikte ise beyaz zem in üzerinde krom parçacıklarından oluşan ağaç veya ağaç dalı görüntüsü bulunur.Yine Kamelyan olarak ünlenen Akik taşı kırmızı veya sarımtırak kırmızıdır ve bant sistemi ya yoktur yahut belli belirsizdir.

Peygamber Efendimizin mühür olarak kullandığı yüzük de Habeşistan çıkışlı kırmızı akik taşlıdır. Bu yüzüğü Hazreti Ebubekir, Hazreti Ömer ve Hazreti Osman radıyallahuanh da kullanmış, kuyuya düşen yüzük bulunamamış ve Hazreti Osman tarafından yenisi yaptırılmıştır.Akik taşı, sanki çevresindeki varlıkların veya manzaranın enerjisini emerek,bu enerjiyi tablolaştırmış gibidir.

Renklerine göre Akik taşının yararlarında az da olsa farklılaşma meydana gelir.Çünkü Akik taşının temeli olan Silisyum Dioksite, kırmızı ve siyah renklilerin de demir, yeşil renklilerinde krom , mavi renklilerinde alüminyum mineralleri ağırlıklı olarak katılır.

TEMEL ÖZELLİKLERİ

Bünyesindeki başlıca mineraller: SİLİSYUM, OKSİJEN (SiO,) + (Eser miktarda) Demir,
Magnezyum, Manganez, Kalsiyum, Alüminyum, Krom
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: AKİK, KALSEDON, KUVARS
Kristal sistemi: HEKZAGONAL (TRİGONAL - TRAPEZOHEDRAL)
Sertlik derecesi: 6,5 - 7
Özgül ağırlığı: 2,57 - 2,65
Rengi: Kırmızı, Sarı, Mavi, Yeşil, Beyaz, Kahverengi, Siyah, Gri, Mor, renksiz veya
açık yeşil zeminde koyu yeşil veya kahvemsi yosun benzeri oluşumlar
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: DONUK CAMSI, YAĞIMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARIŞAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL - KIYMIKSI
Sembolü olduğu husus: İLETİŞİM, SÜKÛNET, UYUM, HASTALIKLARDAN KORUNMA
Özdeşleştiği sayı: 7
Özdeşleştiği ay: MAYIS
Özdeşleştiği hayvan: ANKA KUŞU
Özdeşleştiği çakra: GIRTLAK, KALP
Özdeşleştiği unsur: HAVA

Çıkarıldığı başlıca ülkeler: TÜRKİYE, ÇİN, İTALYA, MADAGASKAR, MEKSİKA,
MISIR, ALMANYA, HİNDİSTAN
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak Yosunlu Akik, İkizler ve
Kova burcu insanlarının en yararlı ve en özel taşıdır. Koç burcu insanlarında kırmızı ve
sarı renklileri, Boğa burcu insanlarında yeşil ve mavi renklileri, Terazi burcu insanında
mavi renklileri daha fazla yarar sağlar.

AKİK TAŞLARININ ORTAK YARARLARI

Genel sağlık taşlarındandır. B edeni güçlendirir. Enerji yenilenmesi sağlar. Fiziksel enerjiyi dengeli bir şekilde artırır. Beden - ruh - zihin uyumu sağlar. Negatif enerjiyi tem izler.Tümörleri küçültmeye ve kanser tedavisine yardım eder.
Tümbedeni toksinlerden tem izler ve gençleştirir.Pıhtılaşmayı sağlayarak akan kanı durdurur. Bunun için kesiğin yanma veya üstüne tem as ettirilerek beklenir.Burun kanam asını durdurur. Bunun için burnun iki yanma temas ettirilerek beklenir.İçerisinde Akik taşının bekletildiği su buruna çekilir. Burun içindeki mukozayı ve kılcal dam ar çeperlerini onararak yeniden kanamasını önler.Topraklama taşıdır, bedendeki fazla elektriği boşaltır.Aile saadetini güçlendirir.Korkuların yenilmesinde, cesaretin artırılmasında yardımcı olur.Akıl ve mantık gücünü geliştirir. Dikkati toplam aya ve ihtiyatlı hareket etmeye yardımcı olur. Algılama, bir konu üzerinde zihinsel yoğunlaşma, analitik düşünme gibi mental fonksiyonları artırır.Lenf sistem inde lenf sıvısının dolaşımını rahatlatır. Lenf sistemini temizler.

Nazara karşı koruma sağlar. Zira Aurayı güçlendirerek beden çevresinde koruma kalkanı oluşturur.Kalbi korur, kan dolaşım sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Damarları kuvvetlendirir. Kolye olarak kullanılırsa kalp kaslarını onarır, kuvvetlendirir.Gözler için yararlıdır. Yorgun gözler üzerine konulursa rahatlatır.Yaraların ve kesiklerin iyileştirilmesinde etkilidir. Akik, kesiğin üstüne kapatılır ve çok sıkı olmayacak şekilde sarılırsa, 2 saat kadarlık bir sürede kesiğin iki yanındaki dokuların kaynamasını sağlar, iz bırakmayacak şekilde iyileştirir.Genel olarak ağrıları gidermek için kullanılabilir. Kesik veya darbe almış bölgeye temas ettirilirse kısa sürede ağrıyı giderir.Ceplerinde bu taşı taşıyan veya Akik taşlı takı kullandırılan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar. Çocukların yürümesine yardım eder. Çocukların ve yaşlıların düşmesini engeller.İyimserlik duygusu verir. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir. İstikrar ve iç huzuru sağlar.

Atasözünde “Yoksulluktan kurtarır” denilmektedir. Uğur ve bereket sembolüdür, bu amaçla da kullanılır. Belki de bu özelliği, Peygamber Efendimizin yüzüğüne kaş olması şerefi nedeniyledir.Cinsel organları sağlıklı tutar. Erkekte erkeklik bezini (testisi), kadında yumurtalıkları korur. Yumurtalık iltihabının giderilmesinde faydalıdır.Aşırı regli olan kadınlar kullanırsa kanamalar normale döner.Eski zamanlarda, mide bulantısını ve sindirim sistemi hastalıklarını gidermek için yemek veya içecek kabının (su bardağı, sürahi) içine konulurdu. İksir olarak
kullanılırsa veya karın üzerine yerleştirilirse sindirim sistemini uyarır, gastrit nedeniyle oluşan rahatsızlıkları hafifletir. Mide ve bağırsaklar için yararlıdır.Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır. Hamilelerin düşük yapmasını önler. Yeni anne olmuş kadınlardaki bebek stresini ortadan kaldırır. Kolye olarak kullanılırsa anne sütünü artırır.Kemik ve diş yapısının korunmasında faydalıdır.Duygusal travmalar için yararlıdır.
Anksiyete rahatsızlığını hafifletir. Uyurgezerlik için kullanılabilir. Depresyon giderimi için yararlıdır.Diş ve diş eti problemleri için şifa kabul edilir. Diş kökünü sağlamlaştırır

Diş ve dişeti hastalıklarında, bekletildiği suyla gargara yapılmasında yarar vardır.Ağızda bekletilirse diş ağrısını giderir.Zehirlenmenin etkisini azaltır.Baş dönmesinde yararlıdır.Ateşli hastalıklarda faydalıdır.Ağız kokusunu gidermekte yararlıdır.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

KIRMIZI AKİK

Tembelliği giderir. Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahiptir. Eskiden savaşçılar,güçlenmek için göğüslüklerinde kırmızı akik taşı kullanmışlardır.Tansiyonu dengeler, özellikle düşük tansiyonu normal seviyesine getirir. Yüksek tansiyon hastalarının kırmızı akik kullanması, bazı kişilerde tansiyonu daha da yükseltmektedir. Çünkü kırmızı taşlar kan dolaşımmı hızlandırır. Ancak bu hızlandırma ile damarlardaki tortular temizlenmekte, bir süre sonra tansiyon dengelenmektedir. Yüksek tansiyon hastaları Kırmızı Akik kullanacaksa, yeşil taşlarla örneğin Aventurin veya Yeşil Akikle birlikte kullanmalı, tek olarak sürekli kullanmamalı, günde 2 saat kadar kullanmalıdır.Cinsel güç verir.
Üriner Sistem için şifadır. Böbreği kuvvetlendirir. Böbrek iltihabı ve taşı yönünden yararlıdır.Dalak sağlığını destekler. Karaciğeri sağlıklı tutar.Kan görünce veya diş çektirirken bayılanlar, ellerinde Akik taşı tutarlarsa bayılmayı önler.Pankreası temizler.

MAVİ AKİK

Kişiyi sosyalleştirir, çevre ve insanlarla uyum sağlam asına yardım cı olur. Barışçıl yapı oluşturur.Tansiyonu dengeler.Güzel konuşma ve yazma yeteneği verir. Hitabet gücünü geliştirir. Sanatçıların hayal gücünü artırır, ilham verir.Kötü rüyalara karşı kullanılır. Uykusuzluk (İnsomniya) için şifadır. Karabasandan korur. Yatağın başucuna konulursa güzel rüyalar görmeye sebep olur.Mavi dantelli akik, sosyal fobi rahatsızlığı tedavisinde yararlıdır.
Boğaz ile ilgili rahatsızlıklarda etkilidir.

YEŞİL ve YOSUNLU AKİK

Tansiyonu dengeler, özellikle düşük tansiyonu normal seviyesine getirir. Kan akışını biraz yavaşlatarak kalbi dinlendirir.Güzel konuşma ve yazma yeteneği verir. Hitabet gücünü geliştirir. Sanatçıların hayal gücünü artırır, ilham verir.Kötü rüyalara karşı kullanılır. Uykusuzluk (însomniya) için şifadır. Karabasandan korur. Yatağın başucuna konulursa güzel rüyalar görmeye sebep olur.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Blog Hangi Doğal Taşlar Birlikte Kullanılır kolajen hapi ac mi tok mu icilir Gerçek Doğal Taş Nasıl Anlaşılır Hangi Taşlar Beraber Takılmaz Birbiriyle Uyumlu Taşlar Kehribar Taşının Dinimizdeki Yeri Ay Taşının Zararları Ametist Nasıl Temizlenir Ametist Taşı Faydaları Ve Zararları Moldavit Taşı Sertifikalı Resveratrol Kullananlar Kadınlar Kulubü Taş Kodlama Nasıl Yapılır Değerli Taşları Nereye Satabilirim Radyasyonu Emen Doğal Taşlar Orjinal Sitrin Taşı Nasıl Anlaşılır Moldavit Taşı Kullananlar Kan Tahlilinde D Vitamini Simgesi Lapis Taşının Zararları Kaplan Gözü Taşının Zararları Damardan Demir Yüklemesi Yaptıranlar Doğuran İnci Nasıl Saklanır Mine Taşı Nedir B12 Yüksekliği Doktorsitesi Akik Taşı Nasıl Temizlenir Egzemaya İyi Gelen Doğal Taş Topraktaki Taş Büyürmü Gerçek Opal Taşı Nasıl Anlaşılır B12 Fazlalığı Nasıl Atılır Opere Olmak Ne Demek Tip Hamilelikte En İyi Folik Asit Markası Doğum Haritasına Göre Doğal Taş Gerçek Lal Taşı Nasıl Anlaşılır Ay Taşı Nasıl Temizlenir Labradorit Taşı Kullananlar Üzerimizde Mıknatıs Taşımak Labradorit Taşı Zararları Sefilist Ne Demek Tıp Gerçek Yıldız Taşı Nasıl Anlaşılır B17 Vitamini Nelerde Var İbrahim Saraçoğlu Solgar Psyllium husks fibre Zararları Antibiyotik 2 Saat Erken İçilirse Yeşim Taşı Nasıl Temizlenir Havlit Taşı Kullananlar Firuze Taşı Hadis Sahih Mi Pembe Kuvars Nasıl Temizlenir Hidroksikobalamin İçeren İlaçlar Ay Taşı Efsanesi Doğal Taş Sirkeli Su Mercan Taşının Orjinal Olduğu Nasıl Anlaşılır Demir Elementinin Canlı Vücudu İçin Önemi Ardıç Ağacı Tesbih Faydaları Tentürdiyot İle iyot testi Kehribar Kuranda Geçiyormu Florit Taşı Nasıl Temizlenir Doğum Tarihine Göre Doğal Taşlar Kaplan Gözü Taşı Kullananlar Mercan Taşı Büyü Ortoklaz Taşı Faydaları Turkuaz Taşı Gerçeği Nasıl Anlaşılır İzmir Doğal Taş Satan Yerler Spirulina Kullananlar Kadınlar Kulubü Melek Saçı Taşı Firuze Taşı Hangi Burcun Taşıdır Apatit Taşı Kullananlar K2 Vitamini Canan Karatay Lapis Lazüli Kullananlar Göze İyi Gelen Doğal Taşlar Pirit Taşı Nasıl Anlaşılır Mamut Dişi Tesbih Nasıl Anlaşılır B12 Kaç Olmalı Canan Karatay Şey Taşı Ne İşe Yarar Havlit Taşı Nasıl Temizlenir Longevinex Resveratrol Türkiye Maden Suyunun Faydaları İbrahim Saraçoğlu Çinko Aç Mı Tok Mu İçilir Gerçek Akuamarin Taşı Nasıl Anlaşılır Kansızlığa İyi Gelen Doğal Taşlar KOENZİMQ10 Kullananlar Kadınlar Kulubü İslam Göre Şifalı Taşlar Labradorit Taşı Temizliği Moldavit Taşı Nerede Bulunur Alevi Tesbihi Paraiba Taşı Faydaları Ham Topaz Taşı Fiyatı Kuranda Adi Geçen 3 Değerli Taş Paba Vitamini Kullananlar Gerçek Aventurin Nasıl Anlaşılır Lapis Lazüli Temizleme Sardoniks Taşı Faydaları Zeytin Ağacı Tesbih Faydaları İsme Göre Taşlar Kilo Aldiran Vitamin Hapı Kadınlar Kulubü Ay Taşının Faydaları Maranki Havlit Taşı Astral Seyahat Kalsit Taşı Nasıl Temizlenir Peygamber Efendimizin Kullandığı Şifalı Taşlar Necef Taşı Hadis Selenit Taşı Temizliği Kanda Fosfor Değeri Kaç Olmalı Moldavit Taşı Nasıl Kullanılır Hangi Doğal Taş Bana Uygun Para Aminobenzoik Asit Nedir Zultanit Taşı Hangi Burç Selenit Taşı Tiroid Labradorit Taşının Sırrı Krill Yağı Canan Karatay Pirit Taşı Nasıl Temizlenir Siyah Kyanit Taşı Özellikleri Oltu Taşının Metafiziksel Özellikleri Sindirim Enzimi Eksikliği Belirtileri Kaplan Gözü Taşı Cinsellik Sedef Taşı Renk Değiştirir Mi? Bizden Haberler Basında Biz Videolarımız Sektörden Haberler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.