Akik Taşı Faydaları

AKİK TAŞI

RENK Şeffaf veya sütlü beyaz, gri, mavi, yeşil, pembe, kahverengi

GÖRÜNÜM Cilalı ve yumuşak, genellikle damarlı, bazen yarı saydam ve küçük kristalli, çeşitli boyutlarda. Sıklıkla ilave tedavi özelliği olmayan yapay bir şekilde renklendirilmiş dilimler halinde satılır

NADİRLİK Kolay bulunur

KAYNAK Birleşik Devletler, Hindistan, Fas, Çekya, Brezilya, Afrika

ÖZELLİKLER

Damarlar halinde mikroskobik Kuvars kristallerinden oluşur ve çok dayanaklıdır.Akik duygusal, fiziksel ve entelektüel denge meydana getiren temel taşlardandır. Fiziksel enerjiyi merkez alır ve dengede tutar. 8 Akik, evreni yerinde tutan yin ile yang’ın pozitif ve negatif güçlerin uyumunu sağlayan taştır. Yatıştırıcı ve sakinleştirici bir taş olan Akik yavaş işler ama sonunda büyük bir güç meydana getirir. Çok katmanlı yapısı gizli bilgileri ışığa çıkarır.

Akik, psikolojik açıdan kişinin kendini kabul etmesini kolaylaştırır. Bu da kendine güveni geliştirir. Kişinin kendisini analiz etmesini ve gizli
koşulları anlamaya yardımcı olarak sağlığınızı ve iyiliğinizi tehdit eden rahatsızlıklara dikkatini çeker.

Akik konsantrasyon, algı ve analitik yetenekleri geliştirerek pratik çözümlere doğru götürür, zihinsel işlevleri iyileştirir. Dürüstlük aşkı kişinin kendi gerçeğini konuşması için cesaretlendirir. Şeffaf kristalleri olan akikler anıları canlandırır.

Bu taş duygusal açıdan da yüreğin olumsuzluğunun ve ümitsizliğinin üstesinden gelir. İçsel öfkeleri tedavi eder, aşkı besler ve yeniden başlamak için cesaret verir. Her tür duygusal travmada yararlıdır. İçsel gerilimi yok ederek güvenlik ve emniyette olma hissi yaratır.

Ruhsal bakımdan farkındalığı artırır, yaşamın tekliği hakkındaki ortak bilince ve farkındalığa bağlantı sağlar. Hayat tecrübelerinin üzerinde sessizce düşünülmesini ve özümsenmesini teşvik eder, ki bu da ruhsal gelişime ve içsel dengeye neden olur.

İYİLEŞTİRME

Akik negatif enerjileri yok ederek ve dönüştürerek aurayı dengeler. Arındırma etkisi fiziksel ve duygusal düzeylerde güçlüdür. Kalbin üzerine konduğunda, aşkın kabullenilmesini engelleyen duygusal rahatsızlıkları tedavi edecektir. Karın bölgesine konduğunda veya iksir olarak alındığında sindirim işlemini uyarır ve gastriti rahatlatır. Gözleri, mideyi ve rahmi iyileştirir, lenfatik sistemi ve pankreası temizler, kan damarlarını güçlendirir ve deri rahatsızlıklarını giderir.

KONUM

Bedeninizin uygun yerlerine tutun veya yerleştirin.

ÖZEL RENKLER VE TİPLER Genel özelliklerin yanı sıra belli renklerde olanların ilave özellikleri vardır

Yeşil Akik zihinsel ve ruhsal esnekliği artırır, karar alma mekanizmasını geliştirir. Anlaşmazlıkları çözmede etkilidir.

Pembe Akik ebeveyn ve çocuk arasındaki sevgiyi geliştirir. Azami etki için kalbin üzerine yerleştirin.

Botswana Akiği sadece Botswana’da bulunur, ateş veya dumanla ilgisi olanlar için mükemmeldir. Sigara içenlerde ve bırakmak isteyenlerde çok etkilidir. Botswana Akiği sorun değil, çözüm odaklıdır. Bilinmeyen ülkeleri ve kendi yaratıcılığınızı keşfetmenize yardım eder. Zihinsel düzeyde büyük resmi görmenizi sağlar. Duygusal düzeyde, içe atılanların serbest bırakılmasını sağlar. Bu Akik genellikle yumrulu ve oval biçimdedir. Gri rengi ve yumurtamsı şekliyle çağrışım yaptığı beyne benzer. Bedenin oksijeni özümsemesinde, dolaşım sistemi ve deride özellikle faydalıdır. Aynı zamanda depresyonu engeller. Soyut düzeyde ise aurik bölgeye enerji taşıyan taç çakrayı uyarır.

Takip edilen ,,,,,,,