Afganit Taşının Özellikleri

Afganit Taşı Faydaları Ve Özellikleri | Türkiye'nin Gümüş SitesiAFGANİT TAŞI

Afganit, açık maviden koyu maviye kadar değişen renklerdedir.İlk olarak Afganistan’ın Badehşan şehrinde Lapis Lazuli maden ocağında farklı bir ürün olarak keşfedilmiştir.Adını da buradan alır.Sodalit, Pirit, Diyopsit, Skapolit, Kalsit,Mika, Lapis Lazuli, Krizokol, Lazurit gibi taşlarla birlikte bulunabilir. Bunların, Afganit bünyesine girdiği de olur.

Diğer adları:
Bünyesindeki başlıca mineraller: SODYUM, KALSİYUM, POTASYUM, ALÜMİNYUM, SİLİSYUM, OKSİJEN, SÜLFÜR, KLOR, KARBON, SU ((Na, Ca, K)8[Al6Si6O J
(S04,C12,C 03)3 • 0.5H20)
Kimyasal grubu: SİLİKAT
Bağlı olduğu taş grubu: SANKRİNİT – SODALİT SERİ
Kristal sistemi: HEKZAGONAL
Sertlik derecesi: 5,5 – 6
Özgül ağırlığı: 2,55 – 2,65
Çizgi rengi: BEYAZ
Parlaklığı: CAMSI
Işığı geçirgenlik: SAYDAM, YARISAYDAM
Kırılma şekli: KONKOİDAL, GEVREK
Karıştırılabileceği taşlar: ZÜMRÜT, KALSEDON, HELİODOR
Sembolü olduğu husus: İLETİŞİM, HUZUR
Özdeşleştiği çakra: BOĞAZ (GIRTLAK), ALIN, TEPE, MİDE
Çıkarıldığı başlıca ülkeler: AFGANİSTAN, ALMANYA, İTALYA, TACİKİSTAN, SİBİRYA, ABD
İlişkili burçlar: Tüm burç insanları kullanabilir. Ancak TERAZİ, AKREP, İKİZLER, BAŞAK, KOVA, BOĞA, OĞLAK burcu insanlarında daha yararlıdır.

YARARLARI

Beyin hastalıkları için yararlıdır. Yüz ve kafa bölgesi hastalıklarının tedavisine yardım eder. Frontal bölgeyi sağlıklı tutar.Migren ve diğer baş ağrıları için yararlıdır.Sakinleştirir, kendimizle ve çevreyle barıştırır, iç huzuru sağlar. Huzur ve sevgiye odaklandırır.İletişim yeteneğini artırır. Birlikte yaşamayı ve paylaşmayı öğretir.Güzel rüyalar görmeye yardım eder, karabasan veya korkulu rüya görmeyi engeller. İnsomniya tedavisinde yararlıdır.
Düşünceleri temizleyerek bir konu üzerinde odaklanmaya yardım eder. Merak aşılar.Ağız, boğaz ve kulak hastalıklarının tedavisine yardım eder.Soğuk algınlığına karşı koruyucudur.Göz hastalıklarının tedavisine yardım eder. Gözün daha iyi ve daha net görmesini sağlar.

OKB tedavisine yardım eder.Diş ve kemikleri güçlendirir.Özeleştiri yapmaya teşvik eder. Bilgelik sağlar.Duygulan dengelemekte ve kontrol etmekte yararlıdır. Aşırı hassasiyeti ve tepkiselliği azaltır. Böylece önce düşünmeye, sonra ifade etmeye teşvik eder.Timüs bezini, dolayısıyla bağışıklık sistemini güçlendirir.Epifiz bezini harekete geçirir.
Sinüzit tedavisinde yararlıdır.

Takip edilen ,,,,,,,,,,,,